מאמרים - מים חמים במקלחת הדפסה מאתר מאמרים

מים חמים במקלחת

נכתב על ידי ביז-פרו ביז-פרו

[ הדפסת המאמר ]

תתפלאו לגלות שלפעמים הייתם מעדיפים שהמים החמים שלכם יעצרו!
אין ספק שהצהרה כזו דורשת הסבר! הרי כל אחד רוצה מים חמים בלי סוף, שיזרמו כמה שיותר מים וכמה שיותר חמים. האומנם?


לרוב טמפרטורת המים בדוד המים החמים בבית עומדת על כ-60 עד 70 מעלות צלסיוס. טמפרטורת המים המשמשים בפועל במקלחת הנה תוצאה של ערבוב המים החמים האלה עם המים היוצאים מברז המים הקרים.
יותר מים חמים או פחות מים קרים - טמפרטורה עולה. יותר מים קרים או פחות מים חמים - טמפרטורה יורדת. הגיוני! 
עד כאן לא חידשנו כלום לרוב האנשים, אשר משתמשים בברז מים באופן הכי טבעי שיש, בלי צורך לחשוב על הפעולה הטכנית משהו, אשר מתרחשת "מאחורי הקלעים".

אבל מה קורה כאשר כמות המים היוצאת מהברזים משתנה באופן לא רצוני - עקב טעות או עקב ירידת לחץ המים מסיבות כלשהן?

במקרה כזה ישנן שתי אפשרויות -
אפשרות ראשונה - במקום המים החמימים שרציתם, זרם מים קפואים שוטף אתכם ואתם - בתאום מושלם, מלווים אותו בצווחה שבאה לבטא את הרגשתכם באותו רגע. אם לא חטפתם התקף לב ממגע המים הקרים - בסופו של דבר החוויה הלא נעימה תסתיים ביציאתכם ממגע זרם המים ולכם ישאר רק זכרון קצר, מקסימום טראומה.
אפשרות שניה ? במקום המים החמימים שרציתם, זרם מים חמים מאוד שוטף אתכם בטמפרטורה של 60 מעלות או יותר. זה כבר לא צחוק! טמפרטורה של מעל 60 מעלות עלולה לגרום לכוויות קשות ביותר תוך 1-2 שניות. אם ניחנתם ביכולת תגובה של גיבור על - לא צריכה להיות לכם בעיה. כאשר מדובר באנשים בעלי זמן תגובה נורמלי - מדובר בזמן קצר מאוד לתגובה, אך עדיין רובנו מסוגלים לעמוד במשימה של תזוזה מטווח זרימת המים, או סגירה מהירה של ברז המים החמים.


מה קורה כאשר התגובה אינה מהירה מספיק?
זמן תגובה אצל ילדים, אנשים מבוגרים, אנשים בהשפעת תרופות, אנשים בהשפעת אלכוהול או אנשים המוגבלים ביכולת התנועה פיזית או מנטלית מכל סיבה שהיא הוא ארוך ויכולת ההתמודדות עם המצב היא בעייתית.
בדיוק בנקודה הזאת הייתם מעדיפים שהמים החמים יעצרו!


מה אפשר לעשות?
למטרה זו קיימים אביזרים המגבילים את טמפרטורת המים. מנגנונים הגורמים לעצירת זרם המים כאשר הם מגיעים לטמפרטורה מסויימת המותקנים בנקודת יציאת המים, או מערבלי מים, המותקנים בנקודת יציאת המים מהדוד.
בבניה חדשה התקנת אמצעי הגנה כאלה היא חובה כתנאי לקבלת טופס 4, אך בבתים קיימים אין חובה חוקית, אך ההמלצה הגורפת מארגוני בטיחות שונים (כדוגמת ארגון "בטרם" הנלחם בפגיעה בילדים) להתקנה של אמצעי בטיחות כאלה במקלחת.

אודות הכותב:
ביז-פרו http://Www.bizpro.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il