מאמרים - אימון אישי מהו ומדוע הוא כה מבוקש? הדפסה מאתר מאמרים

אימון אישי מהו ומדוע הוא כה מבוקש?

נכתב על ידי טליה לינור פלד

[ הדפסת המאמר ]

אימון הינו תהליך המאפשר לאדם לקחת אחריות על חייו ולבנות חיים ועסקים שהוא אוהב, מתוך כוונה, תכנון ועשייה וליצור תוצאות פורצות דרך. רובנו משקיעים שעות רבות בתכנון חופשה ושוכחים להשקיע בתכנון חיינו. רובנו הולכים בתלם החיים ולא תמיד שואלים את עצמנו - מי אני רוצה להיות כאדם, כבן-זוג, כהורה? אילו חיים אוקיר שאוכל לומר שהיה שווה. האימון מסייע לזהות את האותנטי שבאדם ומאפשר לו לכתוב חזון וערכים ולפעול לאורם. התהליך מניע את החיים במיקוד ובביטחון ונותן כלים יישומיים לקידום מטרות ולשיפור תוצאות. אימון הוליסטי מסתכל על האדם כמכלול גוף-נפש-רוח והוא מתייחס גם לרבדים הפנימיים-נפשיים. התהליך מספק בנוסף כלים הוליסטיים לרוגע, איזון ואיכות חיים.

תהליך האימון מהווה שותפות בין מאמן למתאמן. מטרתה לסייע למתאמן לברר את מטרותיו ויעדיו, ולשפר את ביצועיו ואת איכות חייו האישיים או המקצועיים. אימון אינו מתמקד בחיפוש ליקויים. המתאמן הוא אדם שלם ויצירתי והוא המומחה לחייו. הוא אינו צריך תיקון, אלא חווה דרך של צמיחה וחיבור לעוצמות וליכולות הטמונות בו בכדי שיוכל לחיות את חייו במלואם. תפקיד המאמן להיות שותף לתהליך, לשאול שאלות עוצמתיות, למקד ולכוון את הלמידה, לחשוף, להעצים ולעודד את הכישורים הנמצאים אצל המתאמן. הוא מוודא שהמתאמן פועל מתוך יושרה ובהתאמה למחויבות ולמטרות עליהן הצהיר ומאמן ליצירת תוצאות פורצות דרך.

אימון מתאים לכל תחומי החיים - אימון אישי לרוגע, לביטחון ולאיכות חיים, אימון לזוגיות, אימון לעסקים, אימון לאיזון ולבריאות, אימון להסבת מקצוע ועוד. האימון אינו מחליף טיפול פסיכולוגי וניתן לעיתים לשלבו יחד עם טיפול באישור הפסיכולוג.
על מנת להצליח באימון, חשוב להכיר מספר עקרונות בסיסיים. אמנה שלושה מתוכם:

עקרון החרות אומר שיש לנו יכולת בחירה, מה שמפריד אותנו מבעלי החיים. יש לנו יכולת לנהל את החיים שלנו במקום שיהיו מנוהלים ע"פ התניות. אי לכך, מתוך בחירה יש ביכולתנו לחיות בחופש ובעוצמה ליצור את החיים שאנו רוצים.

לקיחת אחריות. "אחריות" משמע: אני בא/ה ממקום של ביטחון ומתמקד/ת בפתרונות מעשיים בניגוד ל"אשמה", הנובעת ממקום של פחד וחוסר ביטחון ובה אני מעביר/ה ביקורת (מודעת או לא מודעת) על עצמי ו/או על אחרים.

מימוש הפוטנציאל- במהותנו אנו תודעה טהורה, שהיא שדה אינסופי של אפשרויות ויצירתיות. ככל שאנו חווים יותר את העצמי האמיתי שלנו, כך אנחנו מתקרבים למימוש הפוטנציאל הגלום בנו. מימוש הפוטנציאל הגלום בנו הוא הדבר המאפשר לנו חיי סיפוק והגשמה.

אודות הכותב:
לינור פלד - מאמנת אישית בדרך נגוהות שפותחה על ידה, מאבחנת ומטפלת בצבעים.
חזון אישי - לאפשר לאנשים להתחבר לעוצמות ולמהות שלהם ולחיות באהבה, באיזון ובצמיחה. להוביל אנשים להגשמת ייעודם וליצירת חיים של משמעות ושגשוג.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il