מאמרים - בחנו את עצמכם - האם אתם חיים בשיטת השקשוקה? הדפסה מאתר מאמרים

בחנו את עצמכם - האם אתם חיים בשיטת השקשוקה?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]בחנו את עצמכם - האם אתם חיים בשיטת השקשוקה? / מאת יואב ברנזוןמהי שיטת השקשוקה?

שיטת השקשוקה היא דרך חיים של בלאגן, חוסר סדר, התעלמות משיקולים מעשיים וארציים, זלזול בכסף, בריחה מאחריות וניסיון לצלוח את החיים בעיניים עצומות מתוך תקווה שאיכשהו הכל יסתדר.

שיטת השקשוקה אופיינית לאנשים שלא התבגרו, נותרו ילדותיים במהותם, מצפים שאחרים יקחו אחריות, מעדיפים לעשות מה שבא להם ושמישהו אחר ישלם, מתקשים לשלוט על גורלם או לאמץ תפיסה שיש להם שליטה על חייהם, נוטים לחיים מוזנחים, מבולבלים, מלאי תהפוכות ושורדניים.


בלאגן ממוסד
בשיטת השקשוקה הבלאגן הופך מאירוע חריג ולא רצוי לדרך חיים ממוסדת, רגילה ושגרתית - כאילו שהדרך הנכונה ביותר לחיות היא בכאוס, בטינופת, ברפש ובהזנחה.

אנשים שחיים בשיטת השקשוקה הם אנשים עם מינוס כרוני בבנק, הבית שלהם מבולגן ומוזנח, המסמכים מפוזרים בכל מקום, החובות נערמים, הכל מעורבב אחד בשני, בדרך כלל הם גרושים או חיים בנפרד, הם זקוקים למרחב אישי גדול מדי ואינם מוכנים לקחת אחריות על חייהם.אידיאולוגיה של חוסר גבולות, חוסר אחריות וניתוק מהמציאות


שיטת השקשוקה אופיינית למעשה לאנשים חסרי גבולות שהחליטו לא לקחת אחריות על חייהם ולהתנתק מהמציאות. אנשים אלה מתעלמים מחלקים שלמים במציאות שסביבם.

למשל, כסף אינו חשוב בעיניהם - למרות שהוא דווקא כן חשוב ומניע כל דקה מחייהם. או למשל, תפקידים בזוגיות אינם חשובים בעיניהם - למרות שחלוקת תפקידים לא נכונה ולא שויונית בזוגיות מובילה כמעט תמיד למשברים זוגיים ולעיתים אף לגירושין ולפירוק המשפחה.
שיטת הקוביות

לעומת שיטת השקשוקה - שיטת הקוביות היא שיטת חיים שפויה ואחראית המאפשרת חיים נורמליים, בטוחים ומסודרים, שליטה בגורל והרגשה של עוצמה ושל ביטחון.

בשיטת הקוביות - לכל דבר יש את המקום, את הזמן ואת החשיבות. החיים הם קוביות, ולכל דבר צריך למצוא את המקום המתאים לו - הכסף, הבגדים, הזוגיות, הרכב, הכספים, המקצוע, החופש וכו'. ברגע שכל דבר נמצא במקום שלו - ניתן להשיג בקלות הרגשה עמוקה של הרמוניה ושל שלמות.וטיפ לסיום: מי שחי לפי שיטת השקשוקה - תמיד חי בפחד, בסבל, בעומס, בבלבול, בתינוקיות, בקורבנות, בתחושה של אובדן שליטה ובניסיון להגיב לאירועים במקום ליצור אותם. לעומת זאת, מי שחי לפי שיטת הקוביות - חי בידיעה ברורה מדוע הוא עושה את מה שהוא עושה, הוא שולט בגורלו, יוצר הרמוניה סביבו, ומתחבר לכוח, לעוצמה ולשלמות.אודות הכותב:
יואב ברנזון הוא עורך דין, מגשר, מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות.

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il