מאמרים - רכישת נכס - לא בכל מחיר! הדפסה מאתר מאמרים

רכישת נכס - לא בכל מחיר!

נכתב על ידי מוטי שמואלביץ

[ הדפסת המאמר ]

רכישת נכס... לא בכל מחיר!


שלום לכולם, כאן מוטי שמואלביץ יועץ המשכנתאות שלכם. והיום ארצה "לשוחח" איתכם על כל המשתמע מההחלטה שלנו לגבי רכישת נכס.


אין בכלל ספק שאחד הדברים המרגשים בחיינו זהו רכישת נכס למגורים, נכס משלנו.
הרגשת הביטחון, הרגשת הגאווה, הרגשת הניצחון, אותה הרגשה עיליית שהגענו למשהו בחיינו...


אין כמו לחזור מיום עבודה מפרך, לשבת בכורסת ה"מלכים"שלנו, להיכנס לחדר המשחקים של ילדנו הקטנים ולראת את החיוך האין סופי על פניהם. המטבח שמסודר בדיוק כפי שאנו רוצים, הרהיטים שבת זוגתנו כבר השתוקקה לסדר לפי טעמה... אין ספק, בהחלט עושה טוב על הנשמה... רכישת נכס זהו "חתיחת" צעד בחיינו וכפי שכבר אמרנו הרגשת ניצחון.
לצערי הרב, הרבה מאוד זוגות צעירים יותר וצעירים פחות רוכשים נכס מגורים מתוך פחד, מתוך חישוב פיננסי שגוי, מתוך "לחץ" כלשהו הנובע מצד המשפחה, או מתוך אותם דחפים לאותם הרגשות נפלאות שציינו.

אין ספק, כל אחד ואחד מאיתנו צריך את ביתו הפרטי. אבל זיכרו, אף דחף, אף סוג של לחץ ואף הבטחה כזו או אחרת לא מעל חוק כל החוקים וכך הוא:


נכס לא קונים בכל מצב ולא בכל מחיר!!!


תמיד מונחת בפנינו ההתלבטות לשלם שכירות או לשל בעבור הלוואת המשכנתא... אין ספור דעות ישנם לגבי שאלה זו ואני אומר כך: כל החלטה אותה נקבל כנגד מודעות מלאה למה שאנו מחליטים עם כל ההתרונות והחסרונות, וזאת כנגד תוכנית אסטרטגית אשר הכנו מראש, זו ההחלטה הטובה ביותר עבורנו.


לפעמים ההחלטות הנכונות לא קשורות דווקא לכדאיות כלכלית, עם זאת עלינו לקחת בחשבון שתוצאת רכישת נכס ולא כנגד תוכנית אסטרטגית יכולה להיות קטלנית עבורנו הן ברמה הנפשית והן ברמה הכלכלית.


אני מבין ללב כל אותם הזוגות אשר משתוקקים כבר לרכוש את דירתם הראשונה, השניה או השלישית. אבל נכס לא קונים בכל מצב, נכס קונים בזמן הנכון ובמקום הנכון.


רכישת נכס, ככל הנראה, עבור רובנו עוברת יד ביד עם הלוואת המשכנתא. הלוואת המשכנתא פותחת עבורנו חלון הזדמנויות לרכישת בית חלומותנו. עם זאת הלוואת משכנתא הינה הלוואה ארוכת טווח שעלינו להחזיר חודש בחודשו.


הלוואת המשכנתא הינה בהחלט פתרון מצוין לרכישת נכס, עם זאת יכולה להיות יקרה עד מאוד. כאשר אנו רוכשים נכם באמצאות הלוואת המשכנתא עלינו לוודא כי ההלוואה משרתת אותנו עפ"י נתוני האופי שלנו וכמו כן עפ"י יכולתנו הכלכליות.


לא חוכמה לרכוש נכס כנגד הלוואת המשכנתא, לשלם שנה שנתיים ולאחר מכן
להתחיל "לגמגם" בכל המשתמע מהחזרי התשלומים.

הכאב הנפשי והכלכלי בכך שהבנק יממש את סכויותיו על הנכס הינו כאב גדול.
עלינו לזכור דבר אחד, המטרה שלנו היא שהנכס ישרת אותנו ולא אנחנו אותו!
במוקדם או במאוחר כולנו מגיעים לזמן הנכון לנו, בו אנו רוכשים את בית חלומותנו, אל לחץ קוראים יקרים.

נכון שיש כאלה אשר קל להם יותר לרכוש נכס ויש שקשה להם יותר, כך הם עובדות החיים ואין לנו להילחם בכך אלה לקבל זאת באהבה ולעשות ככל שניתן על מנת לקדם ולהתקדם ככל שיותר.


ממני, מוטי שמואליץ, בהצלחה לכולם...


אודות הכותב:
מוטי שמואלביץ, יועץ משכנתאות מומחה, הקים את "עוגן" - הבית של המשכנתאות, מתוך חזון ואמונה, לתת שרות אמין ואובייקטיבי לכל לוקחי המשכנתאות.

"אם תקח הלוואה תשלם הרבה,
אם תלמד לקחת הלוואה תחסוך הרבה"

https://www.moti.org.il/

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il