מאמרים - סטטינים מונעים מחלות לב גם למי שאינו חולה הדפסה מאתר מאמרים

סטטינים מונעים מחלות לב גם למי שאינו חולה

נכתב על ידי שחל טלרפואה

[ הדפסת המאמר ]

מחקר חדש מגלה כי תרופות להורדת רמת הכולסטרול והפחתת השומנים בדם - מסייעות בשיפור הבריאות גם אצל מי שרמת השומנים אצלו תקינה לכאורה

מאת: רועי שני

מחקר חדש קובע כי נטילת סטטינים (משפחת תרופות להורדת רמת כולסטרול) צמצמת את שיעור התקפי הלב והשבץ - גם בקרב בעלי רמת כולסטרול תקינה.

ממצאי המחקר מרמזים על כך שגם אנשים בריאים, ללא היסטוריה של מחלות לב, יכולים להינות מהתועלת הבריאותית של התרופות להורדת כולסטרול ממשפחת הסטטינים.

במסגרת המחקר ניתחו החוקרים ממצאים של עשרה ניסויים קודמים, אשר כללו מעל ל-70,000 משתתפים הנמנים עם קבוצות הסיכון השונות למחלות קרדיווסקולריות, אך ללא עבר רפואי של מחלות אלו.

מממצאי המחקר עולה כי שיעור התמותה בקרב המשתתפים שנטלו סטטינים קטן ב-12% בהשוואה לאלו שלא נטלו. כמו כן, לאחר 4 שנים הציגה קבוצת נוטלי הסטטינים 30% פחות מקרים של התקפי לב ו-20% פחות מקרי שבץ.

ממצאי המחקר הנוכחי מצטרפים לרשימה של ממצאים ידועים המצביעים על כך ששימוש קבוע בסטטינים הינו גורם משמעותי במניעת מחלות לב וכלי דם.

המחקר הנוכחי כלל, בין היתר, מידע רפואי של מחקר קודם, בו השתתפו כ-17,800 מטופלים, ושממצאיו הגיעו בשנה שעברה לכותרות כאשר התגלה צמצום דרמטי של מקרי התקפי הלב, שבץ ושיעורי התמותה בקרב גברים ונשים עם רמות כולסטרול תקינות שנטלו "קרסטור"- סטאטין להורדת רמת הכולסטרול בדם.

תרופות ממשפחת הסטטינים מקובלות כטיפול מנע לאלו שלקו בהתקף לב או שבץ, וכן בקרב אלו אשר רמת ה"כולסטרול הרע" בדמם (LDL) גבוהה, או לאנשים הנמצאים בקבוצות סיכון ללקות בהתקפי לב ומחלות כלי דם, כגון מעשנים או סובלים מהשמנת יתר.

אודות הכותב:
שחל טלרפואה - רפואת העתיד פועלת כבר היום, בעשרות אלפי בתים בישראל

עשרות אלפי המנויים של שחל מצוידים במכשור טלרפואי מהמתקדמים בעולם, ההופך את האבחון מהבית לפשוט וידידותי. האמצעים הטכנולוגים העומדים היום לרשות הטלרפואה מאפשרים לצוות הרפואי מעקב שוטף אחרי מצבו של המנוי, בארץ או בעולם.
התקף לב | מחלות לב

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il