מאמרים - התקף לב ראשון - פחות קטלני הדפסה מאתר מאמרים

התקף לב ראשון - פחות קטלני

נכתב על ידי שחל טלרפואה

[ הדפסת המאמר ]

נתונים מעודדים שמגיעים מארה"ב, מגלים כי התקף הלב הראשון אצל מטופלים קטלני הרבה פחות מבעבר. הסיבה: הטיפול השתפר.

בשורות טובות: מחקר אמריקאי חדש חושף כי הסיכויים לשרוד לאחר התקף לב ראשון גבוהים מהסיכויים שהתקף הלב יסתיים במוות. הממצא המעודד הוא תולדה של המערך המתקדם למניעה וטיפול במחלות לב בארה"ב, שדומה לו קיים גם בישראל.

"שיעור התקפי הלב יורד" הסבירה ד"ר מרל מאיירסון מאוניברסיטת קולומביה בניו יורק, שפרסמה את המחקר בכתב העת החשוב "Circulation". "זו אחת הסיבות לירידה בשיעור התמותה ממחלות לב כליליות", הוסיפה.

הממצאים המעודדים מגובים בנתונים נוספים, שפורסמו באחרונה בידי משרד הבריאות בארה"ב, ולפיהם חלה בעשור החולף ירידה של 30% במקרי המוות כתוצאה ממחלות לב. ההסבר לירידה הוא שיפור הטיפול בזמן ההתקף, הירידה במספר המעשנים והפחתת שיעורי הכולסטרול ויתר לחץ הדם בקרב האוכלוסייה האמריקאית.

בין הסיבות שמונה מאיירסון להפחתת שיעור הקטלניות של התקף הלב, היא העלייה במודעות לסימפטומים שלו. "אנשים שלקו בהתקף לב מגיעים לבתי חולים, והתקפי הלב שלהם לא כל כך חמורים, מפני שרק חלק קטן של הלב נפגע", היא אומרת.

במחקר נבחנו מעל 10,000 מקרים של התקפי לב ראשונים בקרב מטופלים בגילאי 35-74. לצורך המחקר נבחנו מדדים שונים לאומדן חומרתו של התקף לב, למשל, רמות אנזימים בדם המצביעות על נזק לשריר הלב. מהמחקר עולה בבירור כי צמצום הנזק של התקף לב ראשון התרחש בקרב כלל האוכלוסייה.

נתון שלא הראה מגמת שיפור מתייחס לאחוז החולים המגיעים לבתי חולים עם סימפטומים של התקף לב בתוך שעתיים מתחילת ההתקף - חלון זמן קריטי, בו חשוב ביותר להגיע לטיפול רפואי. בארה"ב, על פי המחקר, רק 33% מהלוקים בהתקף לב מצליחים להגיע לבתי החולים וזוכים לטיפול בתוך שעתיים מרגע ההתקף.

ממצאי המחקר המעודדים מלמדים כי המטופלים של היום טורחים לדאוג לעצמם טוב יותר והם ערניים ומודעים לגורמי הסיכון להתקפי לב.

בנוסף, עולה מהמחקר כי גם הטיפול הניתן כיום בבתי החולים - יעיל יותר. "טוב לדעת שהכיוון נכון" אומרת מאיירסון ומוסיפה "אני מקווה שהמחקר יתרום להקצאת משאבים נוספים למערך הטיפול והמניעה של מחלות לב, מפני שמחלות לב הן עדיין הגורם מספר אחת לתמותה בארה"ב.

אודות הכותב:
שחל טלרפואה - רפואת העתיד פועלת כבר היום, בעשרות אלפי בתים בישראל

עשרות אלפי המנויים של שחל מצוידים במכשור טלרפואי מהמתקדמים בעולם, ההופך את האבחון מהבית לפשוט וידידותי. האמצעים הטכנולוגים העומדים היום לרשות הטלרפואה מאפשרים לצוות הרפואי מעקב שוטף אחרי מצבו של המנוי, בארץ או בעולם.
התקף לב | מחלות לב

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il