מאמרים - נעלי ספורט הדפסה מאתר מאמרים

נעלי ספורט

נכתב על ידי גל ביאליק

[ הדפסת המאמר ]

לקנות נעליים שיתאימו לך הן לספורט שבו אתה עוסק והן מבחינה בריאותית עלול להיות לעיתים עסק לא פשוט. שימוש בנעל לא מתאימה- למשל ריצה עם נעלי כדורסל או משחק כדורגל עם נעלי הליכה יכול להפחית את הביצועיים המקצועיים שלך בתור ספורטאי, במקרה הטוב ולפגוע לך בברכיים, גב וכפות הרגליים לצמיתות במקרה הרע.
כשקונים נעלי ספורט צריך לשים לב למספר מאפיינים שמסייעים לנו להתמצא בשוק הענק הזה.

המאפיין הראשון שממנו צריך להתחיל את הבחירה הוא סוג הנעל - אם אתם עוסקים בעיקר בריצה - קנו נעל שמיועדת לכך, אם בטניס - אל תתפשרו אל אף נעל חוץ מנעל טניס. הפעולות השונות שאנו מבצעים בענפי הספורט השונים משתמשות באזורים אחרים ברגליים -
לצורך העניין משחק כדורסל דורש יותר קפיצות וניתורים מאשר משחק טניס. הסוגים השונים של הנעליים הם לא פיקציה שנועדה לגרום לכם לקנות יותר - אז תנו להם את מקומם.

המאפיין השני שחשוב לשים לב אליו הוא קשת הרגל. באמצעות בדיקות פשוטות במכונים אורתופדיים או בחנויות ספורט מקצועיות ניתן לזהות מה הקשת של כף הרגל שלכם. כף רגל צרה עם קשת גבוהה וקריסה פנימית תדרוש סוג אחר של נעל מאשר כף רגל רחבה ושטוחה. שימו לב שלא תמיד מוכרי הנעליים יידעו לספק לכם את הנעליים המתאימות לכם ולכן הדבר הכי חשוב הוא להתעניין לפני הקנייה באתרים של היצרנים המובילים ולחפש נעליים המתאימות לכם.

מעבר לכך, מאפיינים נוספים שיש לתת עליהם את הדעת הם אוורור הנעליים (נעליים עם רשת או בלי רשת), עובי וחספוס הסוליה (סוליה עבה ומחוספסת מתאימה יותר לריצה בשטח), איכות החומרים, בולמי הזעזועים בנעל (מגיעים בצורות שונות, כל חברה והשיטה שלה) והמשקל של הנעל (בדרך כלל העדיפות היא לנעלה קלה יותר).

שתהיה לכם קנייה נבונה ובהצלחה.

אודות הכותב:
כותב המאמר הינו מומחה לציוד ספורט במסגרת אתר העוסק ב-נעלי ספורט

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il