מאמרים - איך בוחרים מזרקות לגינה היוצרות צלילי מים שונים הדפסה מאתר מאמרים

איך בוחרים מזרקות לגינה היוצרות צלילי מים שונים

נכתב על ידי איתן כהן

[ הדפסת המאמר ]

מזרקות לגינה משמשות כפרט עיצובי ומשתלב בגינה, אך מה עם צליל המזרקות לגינה?
רוב המזרקות לגינה מפיקות צליל מים די מוגבל:
או שהמים עולים כלפי מעלה מפכפכים ויורדים על גוף המזרקה - מזרקות לגינה עם צליל זה יכולות להיות נעימות לאוזן עם יודעים לכוון אותן לכך, אך צליל זה אינו הצליל האמיתי של הטבע, ולעיתים יכול להמאס עלינו. עדיף לקנות מזרקת מים שעוצבה בארץ על ידי אומן שנתן את דעתו לכך.
סוג אחר של מזרקות לגינה הם עם זרם מים הנשפך הצידה בזרם/זרמים - מזרקות גינה אלו עם צליל שבדרך כלל לא נעים לאוזן, תחושת ברז מים פתוח, תחושת לרוץ לשרותים, תחושה שאין רצון להשאר זמן רב ליד מזרקת המים, דווקא צליל זה הנפוץ ביתר: מזרקות ציבוריות בכיכרות, מזרקות קלאסיות כמו הילד המשתין, מים נופלים הצידה מכד, מאבן, מפסל, קילוחי מים הצידה וכדומה.
סוג אחר של מזרקות לגינה הם שהמים יורדים בצורת וילון/מסרק/מסך , צליל זה יכול להיות נעים עם עוצמתו לא חזקה ולא קרוב למקום הישיבה בגינה, שוב לא הצליל האמיתי של הטבע ומוגבל למדי, יותר משמש כאפקט ויזואלי בלבד.
או מזרקות לגינה עם צליל מדויק של הטבע והכוונה ממש מדויק כמו בטבע, כך שעם יושבים בקרבת מקום ועוצמים עיניים בדיוק מרגישים (ושומעים)שיושבים ליד נחל בטבע. ניתן לכוון לעוצמה וצליל של תחילת נחל אמצע הנחל וסוף הנחל, היכולת להפיק את צליל הטבע היא אומנות בפני עצמה וקיים אומן אחד בארץ (שחיי בהרים) שיודע להרגיש ולהעביר את צליל הטבע למזרקות גינה.
הדרך הפשוטה ביותר לבדוק זאת היא לשבת ליד מזרקת המים לעצום עיניים ולהקשיב לצליל המים תוך דקה נרגיש עם אנו נמצאים בטבע אמיתי. כדאי לנסות להוציא את המקסימום כשקונים מזרקות לגינה גם עיצוב יפה ומשתלב וגם צליל מים שיגרום לנו הנאה, רגיעה ואנרגיות טובות.

אודות הכותב:
איתן, אומן ומעצב מזרקות וגנים יפנים ימי כיף לעובדים
http://www.art-fountain.com

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il