מאמרים - לשכור ציוד סקי. או אולי לקנות? מדריך לגולש המתלבט הדפסה מאתר מאמרים

לשכור ציוד סקי. או אולי לקנות? מדריך לגולש המתלבט

נכתב על ידי אלפא סקי קלאב

[ הדפסת המאמר ]

נכון, חופשות סקי (וגם סנובורד!) עולות כסף, ולפעמים גם הרבה, וההוצאה המרכזית שאי אפשר להמנע ממנה היא קנייה או שכירה של ציוד סקי. אלא אם כן, כמובן, אתם נמנים על חובבי המזחלות או שבאתם לבנות איש שלג. אבל בינינו – אתם לא. באתם לעשות סקי! אז מה עושים עם הציוד?


גולשים טריים? לאנשים רבים, סקי הוא ספורט חדש ומסעיר, ולפני הנסיעה תמיד מגיעה ההתלבטות אם לקנות או לשכור. אם גם לכם זו הפעם הראשונה, זה כנראה יהיה רעיון טוב להתחיל דווקא בשכירת ציוד. ככה לא תצטרכו לסחוב אותו מהארץ, ואם – חלילה וחס, טפו טפו טפו - תחליטו שסקי זה לא בשבילכם (אנחנו מקווים שזה לא יקרה), לא תצטרכו להתקע עם ציוד סקי יקר שימצא בסוף את דרכו לבוידעם. כשתגיעו לעיירת הסקי שלכם תוכלו למצוא מישהו מנוסה שיוכל לייעץ לכם בקניית הציוד המתאים לכם. פלוס נוסף הוא, שככל שתתקדמו בשיעורי הסקי, תוכלו במהלך החופשה לשדרג את הציוד לציוד מתקדם יותר מזה שהתחלתם איתו. סיבה טובה נוספת לשכור ציוד סקי היא שהחנויות שמשכירות ציוד מציעות לרוב ביטוח נגד גניבה או נזק, ומחליפות את הציוד במקרה שצצה בעיה כלשהי. 


גולשים מנוסים יותר? אם כבר התמכרתם (כמונו) לספורט הלבן, ודאי קניתם ציוד משלכם. אם לא, כדאי שתדעו שככל שהזמן עובר, יותר משתלם לקנות ציוד מאשר לשכור אותו. מה גם שבשלב זה אתם מתחילים להיקשר לציוד שלכם (אצלנו זו ממש התאהבות), ולהתרגל אליו. ככל שאתם מכירים את הציוד שלכם טוב יותר, ככה הביצועים שלכם משתפרים יותר. בכל מקרה, לפני שאתם קונים חשבו רגע על המשטחים שסביר שתגלשו עליהם רוב הזמן, התייעצו עם מומחים ובצעו סקר שוק. אם סקי זה הקטע שלכם, תרצו שיהיה לכם ציוד סקי מקצועי ומתאים בדיוק לכם. בהרבה אתרי סקי יש חנויות שמאפשרות גם לנסות ולהשוות ציוד – כדאי לבקר גם בהן.


גולשים פעם בשנה? כדאי שתשקלו לשכור ציוד סקי במקום לקנות. למה? כל הזמן יוצאים לשוק ציודים משופרים ומשוכללים יותר, ואם תשכרו תוכלו להיות בטוחים שהציוד שלכם הוא הכי חדש שיש.


ובכל זאת - מה לקנות קודם? החלטתם ללכת עם החלום של מערכת סקי מושלמת עד הסוף, ואתם שואלים את עצמכם מה כדאי לקנות דבר ראשון. אז ההמלצה שלנו היא נעלי סקי. לנעליים יש את ההשפעה הרבה ביותר על הביצועים שלכם, ואם הן לא מתאימות פרפקט לרגליים שלכם, הן יכולות להכאיב או להיות לא נוחות, ובכך להפחית מן ההנאה. מה גם שנעליים מהשכרה יכולות להיות משומשות מדי ובעלות ריפודים בלויים, דבר שמשמעותו איבוד חום גדול יותר ונוחות פחותה.


חופשת סקי נעימה!

אודות הכותב:
אלפא סקי קלאב - חבילות סקי בהתאמה אישית לאתרי סקי
http://www.alphaskiclub.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il