מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]


30 מנהלי מפעלים ומהנדסים מחברת כימיקלים לישראל (כי"ל) השתתפו בקורס ממונים לבטיחות בעבודה, שערך מחוז דרום של המוסד לבטיחות ולגיהות, הגוף המוביל את נושא הבטיחות והבריאות בעבודה בישראל.

במסגרת הקורס, שנמשך 9 חודשים - יום בכל שבוע - והתקיים בבאר שבע, למדו חניכי הקורס מגוון תכנים מקיפים בנושאי בטיחות בעבודה: תפקיד הממונה, ניהול סיכוני בטיחות, כתיבת נוהלי בטיחות, ארגונומיה, הגנה על בריאות העובד ועוד. במסגרת הקורס נערכו גם סיורים במפעלים שונים. בסופו של הקורס התקיימו מבחנים והוגשו עבודת גמר והחניכים הוסמכו כממונים על בטיחות בעבודה, על-ידי אגף הפיקוח של משרד התמ"ת.

קורס ממונים על בטיחות וגיהות בעבודה מהווה חוליה חשובה במערך הניהול של מפעלים וארגונים רבים. הקורס מוכר כ"ספינת הדגל" בהכשרה המעשית של אנשי המקצוע בתחומים אלה. הדרישה למינוי ממונה על בטיחות בעבודה מעוגנת בחוק ארגון הפיקוח על העבודה ובתקנות הממונים שמכוחו. בעשור האחרון הכשיר המוסד לבטיחות ולגיהות מעל ל- 4000 איש לתפקיד זה, ב- 202 מחזורי קורס ממונים.

לדברי חיים אליהו, מנהל המוסד לבטיחות ולגיהות: "חברת כימיקלים לישראל מקיימת הדרכות שונות בנושאי בטיחות בעבודה למנהליו ולעובדיו באופן שוטף, והממונים על הבטיחות העובדים בחברה נחשבים לבעלי ניסיון רב בתחומם. נושא הבטיחות והגיהות בחברה הוא עליון בחשיבותו, בשל אופי העבודה בה. החברה עובדת בשיתוף פעולה הדוק עם המוסד לבטיחות ולגיהות, וזאת לשביעות רצונם המלא של שני הצדדים."

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il