מאמרים - מהם 4 המרכיבים שעליהם מבוססים חוסן נפשי וביטחון עצמי? הדפסה מאתר מאמרים

מהם 4 המרכיבים שעליהם מבוססים חוסן נפשי וביטחון עצמי?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]

מהם 4 המרכיבים שעליהם מבוססים חוסן נפשי וביטחון עצמי? / מאת יואב ברנזון1) שאפתנות

אנשים חסרי ביטחון עצמי וחוסן אישי אינם אנשים שאפתניים, לפחות לא בצורה מודעת, גלויה ושקופה. יש להם לא מעט רצונות, תשוקות וצרכים אבל הם נוטים להדחיק אותם, להכחיש אותם ולהוריד אותם כדי לא לחוות תסכול או מרמור בחיים.

לעומת זאת, אנשים בעלי ביטחון עצמי הם אנשים ששואפים כל הזמן לטוב ביותר, מודעים לכך, מקבלים את זה ופועלים על בסיס קבוע כדי להגשים את זה.


2) אופטימיות
אנשים חסרי ביטחון עצמי הם אנשים פסימיים שאינם מאמינים בעצמם, אינם מאמינים שיכול להיות טוב יותר ואינם מאמינים שדברים בסוף מסתדרים על הצד הטוב ביותר.

לעומת זאת, אנשים שבטוחים בעצמם הם גם אנשים מאמינים, אופטימיים, שרואים טוב ומסתכלים קדימה בתקווה. התקווה הזאת היא שמעניקה להם חוסן נפשי, בריאות פיזית, חיוניות, שמחת חיים ותחושה שיש בשביל מה לקום בבוקר.3) אהבה עצמית
אנשים נטולי ביטחון עצמי הם אנשים שבבסיס אינם אוהבים את עצמם, אינם חברים טובים של עצמם ובמקום לעודד את עצמם ולהיות בצד של עצמם הם תמיד בצד השני - מלקים את עצמם, מבקרים את עצמם, מחפשים רק איפה הם עשו טעויות, מזלזלים בעצמם ודוחים את עצמם.

לעומת זאת, לאנשים בעלי ביטחון עצמי יש מערכת יחסים חיובית ואוהדת עם עצמם. הם אוהבים ומעריכים את עצמם, הם מעודדים את עצמם גם כשהם נופלים, גם כשהם עשו טעות וגם כשלא הולך להם, הם החברים הכי טובים של עצמם והם תמיד בצד של עצמם ולא בצד הביקורתי והשיפוטי.4) כושר קבלה

חוסר ביטחון קשור קשר הדוק גם עם היכולת לקבל לעצמנו ולהרגיש ראויים לקבל. אנשים חסרי ביטחון עצמי הם אנשים שלא מאמינים שמגיע להם לקבל דברים טובים אלא שמגיע להם לקבל דברים רעים, או שאריות או בכלל לא.

לעומת זאת, אנשים בעלי ביטחון עצמי הם אנשים שעבדו על המקום של "ראויים לקבל". הם מרגישים שמגיע להם, הם מרגישים שיש להם מקום בעולם ושגם להם הזכות הכי לגיטימית לקבל לעצמם את הדברים הכי יפים, הכי טובים, הכי נעימים.וטיפ לסיום: אנשים חסרי ביטחון עצמי מדכאים את עצמם ולכן הם נשארים תקועים מאחור במקום נמוך. אנשים בעלי ביטחון עצמי דוחפים את עצמם כל הזמן כלפי מעלה.אודות הכותב:
יואב ברנזון הוא עורך דין, מגשר, מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות.

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il