מאמרים - העיתונאית בילי בסרגליק כותבת על הספר: יש חיים אחרי הגירושין מאת דר' דניה קידר הדפסה מאתר מאמרים

העיתונאית בילי בסרגליק כותבת על הספר: יש חיים אחרי הגירושין מאת דר' דניה קידר

נכתב על ידי ד''ר דניה קידר

[ הדפסת המאמר ]

העיתונאית בילי בסרגליק כותבת על הספר: יש חיים אחרי הגירושין מאת ד"ר דניה קידר
מתוך כתבתה 23.07.2009

שנים רבות חוקרת ד"ר דניה קידר את נושא הנשים המתגרשות. לאחרונה הוציאה את הספר "יש חיים אחרי הגירושין" - ספר עזרה עצמית המיועד לסייע לנשים הנמצאות בתהליך פרידה מבן זוגן.
זרעיו הראשונים של הספר "יש חיים אחרי הגירושין" - ספר לעזרה עצמית בהוצאת "פרדס", שכתבה ד"ר דניה קידר נטמנו כאשר עבדה כעובדת סוציאלית במחלקה לשירותים חברתיים ברמת השרון, שם טיפלה בעשרות נשים שחוו קושי בזוגיות והיו בתהליכי פירוד וגירושין. "זרעים אלו", היא כותבת בספרה שיצא החודש לאור, "התפתחו בעקבות התעמקותי במחקרים חדשניים שערכתי, בנושא השינויים המתרחשים ברשתותיהם החברתיות של נשים וגברים גרושים".

לצורכי המחקרים שיצרה ד"ר קידר (57), אלמנה ואם לבת תושבת רמת השרון, היא שוחחה עם עשרות נשים, גם מרמת השרון, ששיתפו אותה בכנות בסיפורי חייהן, ובחוויות הקשות מיחסי הזוגיות שהן ניהלו ומנהלות בנישואין הגרועים שלהן. היא הבינה שנשים רבות חוששות מהצפוי להן בעתיד המעורפל בלי הבעל המוכר. לכן גמלה בה ההחלטה, שעליה לכתוב ספר עזרה עצמית ולסייע לנשים הנמצאות בתהליך פרידה מבן זוגן, שכן חשה שהן זקוקות לתמיכה, עזרה והכוונה.

בספרה היא משרטטת פרופיל של המשפחה בישראל של שנות ה- 2000. היא מציינת שישראל היא חברה משפחתית יותר ממרבית החברות המערביות, הישראלים נישאים בשיעור גבוה יותר, מביאים לעולם יותר ילדים ומתגרשים בשיעור נמוך יותר מאשר בארצות אחרות. גם שיעור המשפחות בעלות סגנון חיים אלטרנטיבי כמו משפחות חד הוריות, חד מיניות או כאלו החיים יחדיו ללא נישואין, היא כותבת, עדיין נמוך בהשוואה לאוכלוסיות של מדינות מערביות אחרות. מצד שני היא אומרת, היום יותר מבעבר נמצאים הגירושין במגמת עליה מתמדת וממדיה בארץ קרובים למדינות אשר מעבר לים.

בספר היא מסבירה, מפרטת ונותנת עצות, איך ומה לעשות בתהליך גירושין ולאחריו. למעשה הטיפ הגדול ביותר עליו צריך לשים דגש לטעמה, הוא לרכוש חברים והרבה. חברים יתנו את המקפצה הגדולה ביותר לשינוי, לצמיחה, לתמיכה ולהכרת בן זוג פוטנציאלי חדש, וכמובן יציאה מהבדידות והלבד.
קידר היא עובדת סוציאלית קלינית הנושאת בשלושה תארים בעבודה סוציאלית. הייחודיות של מחקריה היא בדיקה מעמיקה של רשתות חברתיות של נשים גרושות ואיך מיצרים לכן כזו, שכן אמונתה אומרת שרשתות חברתיות הן המפתח לבניית חיים חדשים טובים והחזרת שליטה לחיים שהתפרקו כתוצאה מהתהליך של פירוד המשפחה.

הגישה שלה לחיים שאחרי הגירושין היא אופטימית. "גירושין" זה לא הגירוש מגן העדן", היא אומרת, "זה לא עונש. אני מזמינה את הקוראת לצאת למסע מרתק אל תוך עצמה. אל הכרת הרשת החברתית שלה ועשיית סדר בבלגן הרגשי והתמקדות ברשת החברתית, כי נשים כשהן מתגרשות יוצאות נפסדות בתחום החברתי". .....(הכתבתה בשלמותה מופיעה גם באתר שכתובתו כאן).


ד"ר דניה קידר
עו"ס קלינית
בעלת Ph.D. בעבודה סוציאלית ולימודי מגדר.
התמחתה במחקר ובטיפול בנשים המצויות בקשיי-זוגיות, בהליכי פירוד וגירושין או לאחריהם.
מחברת הספר :
יש חיים אחרי הגירושין
ספר לעזרה עצמית
לנשים, גברים, בני-משפחה וחברים
סיפורים, מידע, ייעוץ, וכלים להתמודדות

לכל המעונינים להתקשר עם ד"ר קידר להזמנת ספרים במחיר מוזל, הרצאות, סדנאות או ייעוץ, ניתן לפנות באמצעות:
טל.: 050-5364703 מייל: daniak@zahav.net.il
אתר באינטרנט: www.daniak.com

אודות הכותב:
ד"ר דניה קידר
עו"ס קלינית
http://www.daniak.com

ניתן להזמין הרצאות, סדנאות, ייעוץ אישי ואת הספר:
"יש חיים אחרי הגירושין", באמצעות האתר ובטלפון 0505364703

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il