מאמרים - בריכות עומדות, לעומת בריכות בנויות הדפסה מאתר מאמרים

בריכות עומדות, לעומת בריכות בנויות

נכתב על ידי הידרה ציוד בריכות שחיה

[ הדפסת המאמר ]


בשנים האחרונות בריכות עומדות ובנויות החלו להציף את השוק, משום שכל אחד רוצה לצנן את גופו בבריכה ביום חם. מה ההבדל בין בריכות עומדות ובין בריכות בנויות?


 


בריכות עומדות

בריכות עומדות נקראות בשפה המקצועית: בריכות עיליות. בריכות מסוג זה מונחות בחצר, על גבי אדמה או ישורת. ניתן להציב בריכות עיליות על גבי שטח מרוצף, אולם אז נוצרת סכנת החלקה. היתרון הבולט של בריכות עומדות על פני בריכות בנויות הוא בפשטות הצבת הבריכה על פני הקרקע. בריכות אלה זולות מאוד, אך יפות פחות. בריכות עיליות ניתנות להזזה ממקום למקום, בעקבות הצל. בריכות עיליות מאסיביות יותר לא ניתן יהיה להזיז. הן גבוהות, ולכן מצריכות טיפוס על סולם לצורך כניסה פנימה. בריכות עומדות נפוצות בקרב משפחות ממוצעות עם ילדים קטנים ומקום מועט בחצר, במרפסת או על הגג. בריכות עומדות ניתן לקפל בסוף הקיץ. הן מיוצרות בגדלים שונים. בריכה עומדת לתינוקות תעלה עשרות בודדות של שקלים. בריכה עומדת גדולה, המסוגלת להכיל משפחה קטנה, תעלה מאות שקלים. בקטגוריית הבריכות העומדות נכללות גם בריכות מתנפחות לפעוטות, ואלה ניתנות לנשיאה ממקום למקום. הורים רבים נוטים לגדר את ילדיהם בחוף הים באמצעות בריכות מסוג זה. כך משחקים הילדים בסביבת מי ים בבטחה, וללא כל צורך לרוץ לבדם אל המים.


 


בריכות בנויות


קיימים מספר סוגים של בריכות בנויות בשוק: בריכות בטון, בריכות פיברגלס ובריכות מודולאריות. בריכות בטון מצריכות תכנון מקדים. כבר בשלב בניית בית מגורים, יש לקחת בחשבון מקום לחפירת בריכה. בתים רבים נמכרים עם "הכנה לבריכה". משמעות הדבר היא בהקצאת מקום לבריכת שחייה, בקבלת אישורים מתאימים מהרשות המקומית ובהקפצת ערך הנכס. מחיר הבית יעלה בהתאם.


 


בריכות מודולאריות עשויות מפלדה מגולוונת המצופה בוויניל לאיטום פנימי


בריכות מודולאריות ניתן לבחור בשלל דגמים ומבנים: החל במלבן סטנדרטי, וכלה באליפסה עם מקומות ישיבה וסולם. עלותה של בריכה מודולארית נמוך מבריכת בטון, משום שהכנת הקרקע איננה מחייבת יציקת בטון מלאה, וללא תכנון מתואם ומגובה בתוכניות הבית. זמן הקמת בריכות מודולאריות הוא 14 ימי עסקים בלבד.


 בריכות מפיברגלאס הן הזולות בין שלושת סוגי הבריכות. בריכות אלה יקבלו איטום אקרילי דק. בריכות פיברגלאס מוכנות לשימוש כארבעים ושמונה שעות בלבד לאחר הצבתן. עם זאת, הפיברגלאס עמיד פחות.


 


לסיכום, בריכות עומדות ובריכות בנויות


כולם שואפים להציב בריכות בחצרות הבתים, על הגגות או במרפסות. בבואכם להציב בריכה פרטית במקום מגוריכם, הכירו את צרכיכם, והתאימו את הבריכה לכיסכם.


 

אודות הכותב:
הידרה
כל הציוד הדרוש לבריכת השחייה: מסננים,רובוטים,כימיקלים ועוד, ממיטב החברות והיצרנים בחו"ל.
לרכישה דרך אתר אינטרנט
http://www.hydrashop.co.il
לאתר החברה
http://www.hydra.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il