מאמרים - אישור עקרוני, מאוד עקרוני... הדפסה מאתר מאמרים

אישור עקרוני, מאוד עקרוני...

נכתב על ידי מוטי שמואלביץ

[ הדפסת המאמר ]

אישור עקרוני, מאוד עקרוני...


מה שלומכם היום קוראים יקרים...? אם יש משהו שממש מרגיז אותי זה שאנשים סוגרים עסקאות על ימין ושמאל מבלי לדעת בכלל שיש בנק למשכנתאות אשר בוודאות מאשר את הלוואת המשכנתא, חוסר אחריות מוחלט!!! מאמר זה חשוב ביותר ואני באמת מקווה שאתם קוראים אותו בזמן טוב...
האישור העקרוני הינו אישור מבנק למשכנתאות אשר נותן לנו את הביטחון לביצוע העסקה קרי קבלת ההלוואה. בלי אישור זה אין לנו ביטחון שבנק למשכנתאות יתן לנו הלוואה.

האישור העקרוני הוא אישור שעלינו לקבל מבנק המשכנתאות שבו נבקש הלוואה.
האישור העקרוני כולל בתוכו מספר קריטריונים:
1. גובה ההלוואה המקסימאלי שאנחנו רשאים לקבל.
2. "מחיר הכסף"- הריבית על ההלוואה.
3. תנאי ההלוואה הנלווים.
4. אישורים ומסמכים שנתבקש להציג.

האישור העקרוני תקף לשלושה חודשים והריביות המוצגות ל - 12 ימים בלבד, וזאת אם לא חלו שינויים במצבו הכלכלי או כל דבר היכול לשנות את אורח חייו של מבקש האישור. מובן שתוקף האישור אינו מגביל את קניית הנכס ל-12 יום בלבד. האישור העקרוני הוא בבחינת אינדיקציה לגובה ההלוואה שנוכל לקבל מהבנק בעבור רכישת הנכס. אם תם תוקפו של האישור העקרוני, נוכל להנפיק אישור עקרוני חדש. חשוב להוציא אישור עקרוני להלוואת המשכנתא ממספר בנקים שונים על מנת שנוכל להשוות בין התנאים אותם נקבל על הלוואת המשכנתא.
האישור העקרוני להלוואת משכנתא חשוב ממספר סיבות:
1. ביטחון שאנחנו זכאים להלוואה כזו.
2. עמדת פתיחה למשא ומתן על "מחיר הכסף".
3. ללא אישור זה לא נדע מהו גובה ההלוואה שנוכל לקבל ולא נדע באיזה תקציב לרכוש את הנכס.
חשוב מאוד לא לחתום על חוזה קניית הנכס לפני קבלת האישור העקרוני. יש מקרים רבים שבהם חתם אדם על חוזה לקניית נכס לפני שקיבל מבנק המשכנתאות אישור עקרוני למתן הלוואה.
לעולם לא נתבסס על דעתנו האישית בעניין קבלת האישור העקרוני. כשמדובר בקניית נכס, נרצה תמיד לדעת בוודאות שהבנק מאשר לנו את המימון.
כיום ניתן לקבל מידע על אודות האישור העקרוני דרך האינטרנט. חשיבותו של האישור היא רבה ועדיף שאישור זה יתקבל באופן ישיר מבנק המשכנתאות. יש לשים לב בין אישור עקרוני לבין דפי מידע כאלה ואחרים שאנו מקבלים מהבנקים למשכנתאות.
זכרו, נכס לא קונים בכל מצב, גם אם אנו חושבים שעסקת חיינו מונחת על מגש של כסף. כותב אני אלכם מתוך כאב מאוד גדול של המון לקוחות ועוד יותר הרבה לוקחי משכנתאות שלא באו איתי במגע אשר נפגעו כלכלית מאותה הסיבה שלא קיבלו אישור עקרוני לאחר חתימת חוזה רכישת דירה.

בהצלחה לכולם... מוטי שמואלביץ...

אודות הכותב:
מוטי שמואלביץ, יועץ משכנתאות מומחה, הקים את "עוגן" - הבית של המשכנתאות, מתוך חזון ואמונה, לתת שרות אמין ואובייקטיבי לכל לוקחי המשכנתאות.

"אם תקח הלוואה תשלם הרבה,
אם תלמד לקחת הלוואה תחסוך הרבה"

https://www.moti.org.il/

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il