מאמרים - בחירת בנק למשכנתאות... הדפסה מאתר מאמרים

בחירת בנק למשכנתאות...

נכתב על ידי מוטי שמואלביץ

[ הדפסת המאמר ]

בחירת בנק למשכנתאות...

שלום לכם קוראים יקרים, כאן מוטי שמואלביץ. אחת ההחלטות אותן אנו נדרשים לקבל בתהליך לקיחת משכנתא, היא באיזה בנק נרצה לקחת את הלוואת המשכנתא.

אז לפני שנחליט באיזה בנק אנו מעוניינים לקחת את הלוואת המשכנתא שלנו, הנה לכם כמה מילים על בנק למשכנתאות...

בנק למשכנתאות הוא בנק שקיבל אישור מהמדינה להעניק הלוואת משכנתא לכלל הציבור וזאת בהתאם לקריטריונים שהבנק מחויב לעמוד בהם.

לפני שאנו בוחרים את הבנק בו נרצה לקחת את הלוואת משכנתא, תחילה עלינו לדעת בדיוק מה אנו רוצים להשיג ברמת ההלוואה ואיזה בנק עומד בקריטריונים של הדרישות שלנו. לדוגמא, לא בכל בנק ניתן להשיג אחוזי מימון מעל הסטנדרט המתקבל של 70%, ואם ההלוואה הנדרשת הינה מעל 70%, כנראה שחלק מהבנקים לא רלוונטים עבורנו. כפי שאנו כבר יודעים או אולי עדיין לא, בניית תוכנית ההלוואה הינו גורם חשוב ביותר בלקיחת ההלוואה, לבנק יהיה אינטרס לנתב את ההלוואה למסלול הרצוי לו ועלינו להיות ערים לכך. בנק למשכנתאות אותו נבחר חייב להיות בנק המוכן לקבל את בניית תוכנית ההלוואה אותה בנינו מתוך אינטרס שלנו.

הבנק האידאלי ביותר לבקש הלוואה הוא הבנק שבו מתנהל חשבוננו הפרטי, פרוצדורת לקיחת ההלוואה פשוטה יותר, הבנק כבר מכיר אותנו ברמת ההתנהלות ואופי הלקוח, מה שבבנקים אחרים יבחנו בצורה מעמיקה יותר. אולם בכל זמן נתון בנק אחר יכול להיות זול יותר מהבנק "שלנו" מבחינת "מחיר הכסף" וגם מבחינות אחרות, כגון תנאי הלוואה ייחודיים, מסלולים מועדפים לפלח שוק מסוים, אחוזי מימון, ועוד.

לאחר שגיבשנו דעה בנוגע למסלולי ההלוואה וצורות החזר ההלוואה, נבחן כעת כל בנק ובנק מבחינת גובה הריבית המוצעת. הבנק שייתן לנו את הריבית האטרקטיבית ביותר ביחס למסלול הלוואה ולצורת ההחזר, יהיה הבנק הטוב ביותר בעבורנו. האומנם, לכל בנק ובנק למשכנתאות יש את המדיניות שלו לגבי הלוואות המשכנתא, כלומר ישנם בנקים אשר ידרשו פתיחת חשבון והפקדת משכורות כתנאי קבלת הלוואת משכנתא. לא בטוח שתנאי זה כדאי לכולם.

מובן שגורם ה"הרגשה הטובה", חשוב אף הוא. לא נרצה לבקש הלוואת משכנתא במקום שבו לא נרגיש בנוח. לכן בכל סניף בנק שאליו נגיע חשוב להרגיש את האווירה, לשוחח עם מספר פקידים, ועוד. החיים ברמת הלוואת המשכנתא הרי ימשיכו גם לאחר קבלת ההלוואה.
ואפילו ניתן לומר שה"מבחן" האמיתי מתחיל לאחר קבלת ההלוואה...


בהצלחה לכולם... מוטי שמואלביץ.

אודות הכותב:
מוטי שמואלביץ, יועץ משכנתאות מומחה, הקים את "עוגן" - הבית של המשכנתאות, מתוך חזון ואמונה, לתת שרות אמין ואובייקטיבי לכל לוקחי המשכנתאות.

"אם תקח הלוואה תשלם הרבה,
אם תלמד לקחת הלוואה תחסוך הרבה"

https://www.moti.org.il/

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il