מאמרים - שמלות כלה : המדריך המלא למתחילים - או איך לבחור שמלת כלה! הדפסה מאתר מאמרים

שמלות כלה : המדריך המלא למתחילים - או איך לבחור שמלת כלה!

נכתב על ידי ג'ימי לוי

[ הדפסת המאמר ]

תהליך בחירת שמלת כלה הוא תהליך מורכב במקרים רבים, אך ניתן לפשט אותו לפי הצורך. בשנים האחרונות כלות נוהגות דווקא להרחיב את התהליך ולקחת מעצב שיעצב שמלה בעיצוב אישי, או מודדות ומתלבטות בין הסוגים השונים. הנפוצים ביותר הם:


 
שמלות כלה בצבע – בשנים האחרונות נהיה מקובל כי הכלה תגיע תתחתן עם שמלת כלה בצבע אחר מלבן/ אוף-וויט/שנהב , ונהיה טרנד של שמלות כלה בשלל צבעים. הצבעים ה"בודדים" הפופולארים הם סגול, אדום וכחול כהה. השמלות ה"משולבות" הן בד"כ לבנות עם נגיעות עדינות של אדום, לבנות עם סרט שחור או אדום, שמלות המורכבות מ 2 בדים באופן כמעט שווה בשילוב של אדום-לבן ושמלות לבנות-תכלת. כמובן שישנם מעצבים ומעצבות שיוצרים שמלות כלה בהזמנה בכל צבע שהוא.


שמלות כלה עם שרוולים – בשנים האחרונות מעצבים רבים נוהגים ליצור שמלות עם שרוולים בגזרה רחבה מאוד. לעיתים באופן קלאסי – צמוד בחלק העליון ומהמותן מטה רחב מאוד (שמלות שרוולים בסגנון שאינו אירופאי אף לעיתים רחבות וגדולות עוד יותר מהרגיל מהמותן ומטה). שמלות אלו בדרך כלל "נסחבות" מאחורי הכלה עם עודף בד נדיב על גבי הרצפה.


 


שמלות כלה בסגנון אירופאי – שמלת כלה אירופאית היא כמעט ללא יוצא מן הכלל שמלה לבנה (ולעיתים רחוקות גם שנהב). לרוב עשויה סטין ומלמלה אך לעיתים עשויה גם משילוב של אורגנז'ה עם תחרה. הנפוצות ביותר אלו שמלות כלה "קלאסיות" אשר רחבות מאוד מהמותן מטה. חלקן מגיעות ללא כיסוי כתף, וחלקן עם.


 


שמלות שושבינה – השמלה הקלאסית לשושבינה היא  "שמלת תה" (ע"ע בהמשך) אך מקובלת לא פחות שמלה חגיגית (לרוב בצבעי אדום, שחור, תכלת וסגול) ללא כתפיות (כלומר, שמלת סטרפלס) בגזרה צרה – אך ארוכה מאוד המכסה את הנעליים (לעיתים ניתן לכנות אותן "שמלות מטאטא" כי הן מברישות את הרצפה).


 


שמלות "תה" – אלו הן שמלות המסתיימות בין הברך ל 10 סנטימטר מעל הקרסול (משתנה לעיתים ומותאם לאורך הרגליים). שמלות אלו במקורן בסוף המאה ה 19  עד לאמצע המאה ה 20. כיום הן משמשות בעיקר למסיבות, נשפים לחגיגת סיום לימודים בבתי ספר תיכון (מקובל יותר בארצות הברית), כשמלות ערב וגם בחתונה (יותר מקובל כשמלת שושבינה אך ישנם כלות אשר בוחרות להגיע לחתונה עם שמלת תה).

אודות הכותב:
היכנסו אל אתר שמלות כלה של "חופה" וקבלו את כל המידע על שמלות כלה ובכלל כל דבר הזקוק לכם בדרך לחופה.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il