מאמרים - משאבות לבריכות שחיה פרטיות הדפסה מאתר מאמרים

משאבות לבריכות שחיה פרטיות

נכתב על ידי הידרה ציוד בריכות שחיה

[ הדפסת המאמר ]

 


יש בבעלותכם בריכת שחיה? למה לא ליהנות ממנה? הדבר החשוב ביותר הוא שמירה על חום המים וחיטויים, שכן במים מצויים לעיתים חומרים או יצורים מזיקים שאיננו מודעים לעיתים לקיומם. משאבות הן מרכיב חשוב בתהליך סינון המים. בכדי לשמור על ניקיון ברמה גבוהה, צריך משאבה טובה, המתאימה למידות הבריכה ולתפקוד האופטימאלי שלה. בבריכות פרטיות, בניגוד לבריכות ציבוריות, אין פיקוח של משרד הבריאות או רשויות מקומיות.


 


סינון המים מתבצע על ידי סירקולציה של המים בבריכה, פעולה המתבצעת על ידי משאבות. משאבות בנויות מחומרים פלסטיים עמידים למים ולחומרי חיטוי. בעזרתן ניתן לרענן את מי הבריכה מבלי להחליפם באופן מלא. בעונת הקיץ רצוי להחליף בערך חמישה עשר אחוזים ממי הבריכה בכל פעם, בהתאם לזמן השימוש. לעומת זאת, בעונת החורף הגשמים עושים את העבודה. חשוב להתאים את גודל המשאבה לגודל הבריכה ולעומק המים. ישנן משאבות שונות בעלי הספק שונה ועוצמות שונות. הקטנות מביניהן מגיעות להספק של אלפיים ליטר לשעה והגדולות יותר יכולות להגיע לחמישה עשר אלף ליטר בשעה.


חשוב להתאים את גודל המשאבה לשימוש היומיומי בבריכה. משאבות הפועלות במהירויות גבוהות, לרוב עושות הרבה רעש, לכן מומלץ להשתמש במשאבות בעלות מהירות נמוכה. דרך נוספת לחיטוי המים היא בעזרת מלח במקום הכלור. ישנן משאבות בעלות התקן מלח משולב, לשמירה על מים צלולים ונקיים בבריכת השחיה הפרטית שלכם. לעיתים המים בבריכה עשויים להכיל חומרים המזיקים למשאבה או למסנן. ברוב המשאבות מותקן מסנן שעוזר למנוע מעבר של שערות, ענפים וכדומה. בנוסף ישנן משאבות המאפשרות לנקות את החול והלכלוך השוקעים לקרקעית הבריכה.


 


משאבות רבות קלות להתקנה וניתן לעשות זאת לבד, ללא בעל מקצוע. במשאבות המונחות בתוך הבריכה רצוי לכסות את הכבל בחומר פלסטי, בכדי למנוע נזקים לכבל. בנוסף, מומלץ לנקות מדי פעם את המשאבה בעזרת זרם מים חזק. ניתן לפתוח את הפלסטיק החיצוני לניקוי יסודי של החלקים הפנימיים, אך חשוב לנתק את המשאבה מהחשמל לפני הניקוי. משאבות נקיות שומרות על תקינותן ומרעננות את מי הבריכה ביום ובלילה.   


 


 


 


 

אודות הכותב:
הידרה
כל הציוד הדרוש לבריכת השחייה: מסננים,רובוטים,כימיקלים ועוד, ממיטב החברות והיצרנים בחו"ל.
לרכישה דרך אתר אינטרנט
http://www.hydrashop.co.il
לאתר החברה
http://www.hydra.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il