מאמרים - הפסקת עישון - כיצד לעשות זאת ? הדפסה מאתר מאמרים

הפסקת עישון - כיצד לעשות זאת ?

נכתב על ידי אסף הנעמן-הלל

[ הדפסת המאמר ]

עישון של סיגריה הוא תופעה שיש לה אספקטים ממכרים פסיכולוגיים ופיזיולוגיים, אצל אנשים רבים עישון סיגריה נועד למלא כמה פונקציות שונות , עישון סיגריה נועד לשרת את האדם בצורות שונות ולכן תהליך של הפסקת עישון הוא תהליך מורכב הכולל בתוכו היבטים שונים.


תהליך של הפסקת עישון הוא סוג של למידה עצמית , בתהליך של גמילה מעישון אדם נהיה יותר מודע לעצמו לנפש שלו ולגוף שלו.


בתהליך של הפסקת עישון אדם יכול ללמוד טוב יותר מדוע הוא צריך את הסיגריה ואילו סיבות הופכות אותו למכור לסיגריה . לאחר שמסתיים תהליך של גמילה מעישון האדם הנגמל יכיר את עצמו טוב יותר, ויהיה מודע טוב יותר לעצמו.


בתהליך הלמידה העצמי והריפוי העצמי המתלווה לתהליך של גמילה מעישון יש 2 שלבים עיקריים , השלב הראשון הוא שלב איסוף המידע , בשלב זה האדם לומד על עצמו על ההרגלים שלו ועל הצרכים שלו שקשורים לעישון סיגריה . בשלב השני האדם מעבד את המידע הזה ומנסה להשתמש בו כדי לסייע לעצמו להגיע למטרה של גמילה מעישון.


הנה כמה דוגמאות למידע שנוכל לאסוף על עצמנו בכל הקשור לצורך שלנו לעשן סיגריות.


? האספקט המחשבתי של תהליך הפסקת עישון- עלינו לשאול את עצמנו למה משמשת אותנו הסיגריה, מה אנחנו מרוויחים כשאנחנו מעשנים סיגריות האם אנו מרגישים בעלי דימוי עצמי גבוה? האם אנו משתמשים בעישון כאמצעי להתחברות אל אנשים אחרים , האם אנו חשים בטוחים יותר כשאנו מעשנים סיגריות ?


? האספקט הרגשי של תהליך הפסקת עישון - עלינו לשאול את עצמנו מה הוא הרווח הרגשי שלנו מעישון סיגריות , האם אנו מעשנים סיגריות כדי לברוח מהמציאות, האם אנו מעשנים סיגריות כדי להרגע מהמירוץ היומיומי של החיים, האם אנו מעשנים סיגריות כדי לברוח מתחושות כמו דיכאון, תיסכול, עצב, בדידות ועוד.


? האספקט הפיזיולוגי של עישון- במהלך תהליך של גמילה מעישון אנו נחוש מהר מאוד כיצד הפעילות הגופנית נהיית לנו קלה יותר ונעימה יותר , והנשימה שלנו כבר אינה נשימה כבדה וקשה אלא נשימה בריאה ונקייה מרעלים. כל אדם שיהיה מספיק אמיתי עם עצמו ומספיק כנה עם עצמו יוכל להכיר את עצמו טוב יותר ולהרגיש עם עצמו טוב יותר לאחר שידע טוב יותר מהם התפקידים שהיו לסיגריה בחייו, ומהם הרווחים שהוא יקבל לאחר שיגיע להחלטה להפסיק לעשן.


בקישור הבא ניתן לקבל תוכנית לגמילה מעישון בחינם, כל הטיפים, השיטות ומה שעליך לדעת בכדי להפסיק לעשן.


http://www.ishoomania.com

אודות הכותב:
אסף הנעמן-הלל
יוסד ומייצר - עישומניה
תכנית חינם לגמילה מעישון ברשת.

בקישור הבא ניתן לקבל תוכנית לגמילה מעישון בחינם, כל הטיפים, השיטות ומה שעליך לדעת בכדי להפסיק לעשן.

http://www.ishoomania.com[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il