מאמרים - סקירה כללית על מכשירים משוק ההון הדפסה מאתר מאמרים

סקירה כללית על מכשירים משוק ההון

נכתב על ידי פרוז

[ הדפסת המאמר ]

מדד נדל"ן 15
גם במהלך שבוע המסחר האחרון המדד רשם עליות יפות. עדיין יש מקום להמשכן עד לקו ההתנגדות הקרוב. לעת עתה גם אין סימנים המצביעים על היפוך מגמה אפשרית. עם זאת יש לבחון את המשך המהלכים בכל זאת במידה של זהירות, שכן אנו נמצאים כרגע על מחיר הקרוב ל – 309 נקודות, המאפיין מצב של רכישות יתר מוגברות, המלוות גם בנפח מסחר של היום האחרון המצביע על היחלשות, וזאת בנוסף להיותו אינו הולם את השיא החדש שנקבע.
מדד תל-אביב 25
גם מדד ת"א 25 רשם עליות יפות במהלך שבוע המסחר האחרון. כרגע השער עומד על 968 נקודות בקירוב, כשמדובר בעוד יום שרשם עלייה לשיא חדש בגל העליות האחרון, אם כי עם נפח מסחר שאינו ממש "מלהיב" ושעומד בניגוד לשיא החדש – סימן שלכשעצמו אינו מעודד. לזאת ניתן להוסיף את העובדה שלעת עתה בטווח הקרוב אין כל כך מקום להמשכן של העליות שכן השער כבר נושק לקו ההתנגדות, ולכן מי שנמצא בפוזיציה שוורית שעדיין לא מימשה נדרש מן הסתם להיות עם היד "על הדופק". מה גם שמדובר כבר במצב של רכישות יתר.
מדד דאו-ג'ונס
אכן סימני ההיחלשות של המשך העליות באו לידי ביטוי. השער די דשדש במהלך ימי המסחר האחרונים ונמצא על קו בלימה שמשמש גם קו התנגדות. כבר ניכרו לא מכבר רכישות היתר על הגרפים. המומנטום ירד. כך שגם לעת עתה ההמלצה יותר לתת את הדעת דווקא על עסקאות דוביות, שגם יש בהם כדי לסמל את החזרה למגמה היורדת כהמשך ליציאה מהתיקון הטכני – מהלך שבו אנו נמצאים בשלב זה.
נאסדק
העליות הקלות שאפיינו את מדד הנאסדק במהלך שבוע המסחר האחרון לא חרגו בהרבה מקו ההתנגדות, שמציין גם את קו הבלימה של סיום התיקון הטכני. כל זאת מלווה בהיחלשות נפח המסחר וסימנים נוספים המצביעים על רפיון במהלך העולה בגרף. כל מהלך המסחר האמור שנמשך לאורך שבוע המסחר החולף נצפה למעשה והובא במהלך הסקירה הקודמת. כבר אז הסימנים לא היו "מעודדים" לגבי המשך העליות. כל זאת רק מהווה אינדיקציות לאפשרות סבירה בהחלט של תחילתן של ירידות שערים להן אנו אמורים להיות צפויים כבר במהלך ימי המסחר הקרובים.

אודות הכותב:
הסקירה מבית פורקס פרוז
http://www.forexpros.co.il

הכותב, רן טוביה, ran.matah@gmail.com , מנכ"ל חברת "מעוף פיננסי" http://www.maoffinance.co.il , נושא הכשרה של דירקטור. עוסק בהשקעות בשוק ההון בכלל, וסוחר ותיק בעל ניסיון עשיר ומומחיות רבה בתחום מסחר במטבע חוץ בפרט. כותב מאמרים בתחום ומעלה סקירות. מדריך סוחרי מט"ח מתחילים ומתקדמים במסגרת קורסים. מלווה סוחרים במפגשים של "אחד על אחד" באופן שמעצים הישגיהם ומסייע בידם להשיג מטרות ויעדים שהציבו לעצמם בתחום, תוך בקרה על פעילותם וגיבוש אסטרטגיות התואמות צרכיהם האינדיווידואליים ומייעלות ביצועיהם.
אזהרה: אין במובא משום המלצה לרכוש מטבע כלשהו או לסחור בין צמדי מטבעות כלשהם. כמו-כן, אין במובא משום ערובה להצלחה. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד. חשוב להדגיש שמסחר במט"ח נושא פוטנציאל רווח גבוה, אך גם טומן בחובו סיכון רב.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il