מאמרים - שזלונג - כורסת טלוויזיה ומיטת יום הדפסה מאתר מאמרים

שזלונג - כורסת טלוויזיה ומיטת יום

נכתב על ידי דרור קלר

[ הדפסת המאמר ]

כורסת טלוויזיה או בשמה הרשמי "שזלונג" המגיע מהמונח המקורי הצרפתי ""Chaise Longue - ובפירוש מילולי "כסא ארוך" הוא רהיט ייחודי הנראה כמיטת יחיד ובנוי לרוב עם משענת גב בודדת מה שמקנה לו מראה א-סימטרי.
שזלונג מגיע במגוון עיצובים וגדלים המשתלבים נפלא בחללים מודרניים, למרות שהשזלונג בעצם נולד ונוצר כבר בימי מצרים העתיקה.
שזלונג מאז ומתמיד זכה להערכה רבה אצל מעצבי הרהיטים ונחשב לרהיט מהודר ואלגנטי, נוח ופרקטי ביותר.

שזלונג הוא רהיט אשר יכול לשמש אדם אחד בלבד בכל פעם, כך שאינו מהווה פתרון לאירוח כללי, אלא פינה אינטימית איכותית או תרומה ליצירת אווירה אישית במרחב גדול.

בבתים פרטיים ובדירות גדולות שזלונג ישתלב ביתר קלות באחת הפינות כאשר לצידו יכול להשתלב ארון ספרים קטן לשימוש היושב. אך גם בדירות ובחללים קטנים יותר יהווה שזלונג מקום לשעת מנוחה אם נוכל להגדיר עבורו מרחב של כ-3 מ"ר באחת מפינות הבית.

הרעיון הבסיסי בשזלונג הוא יצירת מקום נוח לשכב בו למנוחה קצרה ולא לשינה ארוכה. שזלונג משמש בעיקר כמקום רגיעה לקריאת ספר או עיתון ולא לאירוח רב משתתפים.

התנוחות שהשזלונג מאפשר הן רבות ומגוונות - שכיבה ברגליים מתוחות או רגליים מכופפות מעט, גב ישר או משוחרר כלפי מטה אך התנוחה הטובה ביותר על שזלונג היא תנוחת שכיבה שלמה כמעט, כאשר הרגליים מתרוממות מעט, הגב משוחרר ומקומר וממילא העניים נעצמות להן בטבעיות ומחזור הדם פועל מתוך רפיון - שזלונג מאפשר נוחות מדהימה ורגיעה שמשתלטת על היושב בו.

אודות הכותב:
שלום רב ותודה שקראתם את המאמר שלנו, שנכתב על ידי חברת מאסטר דיזיין, בבקשה בואו ובקרו אותנו בין אם מעוניינים אתם ב ריהוט משרדי או ב ריהוט כללי. הבטחה אחת יש!, בידינו תוכלו למצוא את כל ה רהיטים מחכים לכם במרכז המשכרי של ראשון לציון ובהרצליה

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il