מאמרים - מה נשים רוצות הדפסה מאתר מאמרים

מה נשים רוצות

נכתב על ידי אילן שוורץ

[ הדפסת המאמר ]

הכמוסים,לבעיות היומיומיות שלהן ,למצוקות להלכי המחשבה בתוך הקשר ומחוצה לו. חושב כי התשובה לשאלה תבוא
דרך השאלה "מה האנשים רוצים ?" . הרעיון לאיתור התשובה על שאלה חשובה זו מצוי במעמדה של האישה . רבים חושבים כי מעמד האישה ושחרורה הגיע לתומו ואין עוד מה להוסיף בנדון. שחרור האישה האמריקנית מסמל את שחרור האישה בעולם כולו לדעת רבים .אך האמת רחוקה מכך שנות אור.
לנו בני המין הגברי ,נראים הדברים רחוקים מעימנו , אך האם הייתם מאמינים שמחצית האנושות חיה עם
זכויות לכאורה אך אין מי שיאכוף אותן. הידעתם שנשים זקוקות לחוקים ותיקונים בחוק בכדי לקבל את מה שהיה מגיע להן מלכתחילה עקב היותן שייכות לגזע האנושי.
נשים אלה לא נמצאות רק במדינות העולם השלישי ובמדינות מוסלמיות ,הן מצויות בביתך ! ,זו יכולה להיות אחותך ,אימך,ביתך,דודתך האהובה.
נשים נתפסות ע"י בני המין הגברי כדבר מובן מאליו , כמישהי שעלולה לעולל צרות בזמן הגירושין ,בבתי משפט,במערכות היחסים . הן מרוויחות פחות מגבר באותה מישרה .
בביתה ,במשפחתה אין התייחסות לפועלה ,בחלק מהמקרים היא משמשת על תקן של פועלת ניקיון ומישהי המשלימה משכורת. בקביעת הקורה בבית ,דעתו של הגבר היא על העליונה. הגבר נתפס כדמות החזקה ,בעלת הריבונות על כל הנעשה בבית. האישה היא הסמכות המשנית .מעין היררכיה פיקודית צה"לית.
נשים עדיין נתפסות בחלק מהחברה כדמות חלשה ,המתקשה להתמודד לבדה.היא צריכה להיזהר שמא סטיגמות ידבקו אליה ויש להגן על כבודה. בחלק מהמקרים נשים סובלות אלימות פיזית ,בידוד חברתי,
ואלימות נפשית ומילולית . חלק ממקרים אלה אפילו עובר בשתיקה.
הדבר החמור שאני נפגש עימו בעת תפקידי ,הוא ההצדקה מתוך אמונה כי זהו היחס המגיע לנשים ע"י הנשים עצמן!! בחלק מהמקרים מדובר בדור המשך של התעללות במשפחה . התירוץ והלגיטימציה
היא כמעט אחד :"בית אבא " .
נשים באופן כמעט לא מודע מקבלות את מרות הגבר ושותקות ,חלקן לאחר שנים מצליח לברוח מאותה תופת ,חלקן נשאר באותה מסגרת תופת חוששת לעזוב את המוכר והידוע לה כי היא מאמינה שהיא חלשה מולו ואו שזהו גורלן של כל הנשים.
ההבנה שלי בנושא מביאה אותי לחשוב כי הפיתרון לבעיה ,מצוי בנשים של היום ,מי שרוצה להבין איך מוח של אישה פועל ,צריך פשוט לשאול אישה . ומי שרוצה לסייע בפיתרון בעיה של נשים ,צריך לא לחשוב אלא לחוש . הפיתרון שאני מאמין בו הוא החינוך מהבית . לכן אני מאמין כי האישה המצויה יותר זמן מהגבר עם ילדיה חייבת לחנך את ילדיה להבין "מה נשים רוצות ?".

אודות הכותב:
איציק מנהל פורום מיסטיקה בפורום העיר באר שבע

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il