מאמרים - המלצה או בקורת ספרים ספר מתח וריגול פרגים של חמס הדפסה מאתר מאמרים

המלצה או בקורת ספרים ספר מתח וריגול פרגים של חמס

נכתב על ידי גילי לוי

[ הדפסת המאמר ]

המחבר אלי עברון המגדיר עצמו כעורך דין יוצא קהילת הבטחון הישראלית אינו מוכר לי וגם לא קראתי או מצאתי ספרים נוספים שלו. אודה ולא אבוש כי עטיפת הספר בו נתקלתי בדוכן צדדי למדי ביריד שבוע הספר העברי סיקרנה אותי ובמיוחד קפצתי על ההזדמנות לרכוש את הספר בחתימת הסופר והקדשתו האישית אשר נתנו לי בו במקום. הספר שכב לו על השידה לצד מיטתי עד שביום שישי האחרון לקחתי אותו לידי ולהפתעתי מתחילת קריאתו נסחפתי למסע אחר העלילה ברחבי העולם ובארץ תוך קריאה ברצף נדיר יחסית לעיסוקי הרבים היום יומיים.
לא, עדיין לא מדובר בג'ון לה קארה מצד אחד ולא בג'ימס בונד הישראלי מצד שני, אולם התרשמתי עד מאוד מסיפור מעשה הבנוי בצורה ראלית ומוחשית ביותר, משובץ בחוש הומור מחוספס של יוצאי צה"ל שלנו. על הנושא הזה של הקשר בין סחר בסמים על משקל פרחי הפרג לבין הטרור של החמאס, נחשפתי לראשונה. למרות התדמית המאיימת משהו של הנושא, שלא לדבר על עיצוב הכריכה, התחברתי לתוכן ולדמויות, כולל לדרך ההצגה של הטרוריסטים. בנקודה זו, הצפיה המוקדמת שלי הייתה לקרוא אודות עולם אכזר חורש מזימות הקם עלינו להורגנו. פרגים של חמס, לוקח את הנושא הזה של הטירור והסחר בסמים למקום שלא צפיתי. לא כל הגיבורים הישראליים של הספר הם טליתות של תכלת ובהחלט הקורא חווה את האירועים דרך משקפיים ראליות הנראות כמוכרות מהשכנים והבן שלהם, כאשר מנגד, גם הגיבורים "הרעים" משורטטים באמינות רבה כדמויות אנושיות של ממש.
בקיצור, מבלי לקלקל את חווית הקריאה בגילוי תוכן ו/או הסוף חלילה, אוסיף רק כי העלילה בנויה בשלושה מישורי התקדמות בו זמניים. סיפור המעשה סב על הציר של מבצע צה"ל בעזה והודעת ארגון החמאס כי ינקום בתגובה שתונחת עלינו בים ביבשה ובאוויר (לא בטוחה שבסדר הזה). בד בבד עם ההתארגנות להוצאת מבצעי הפיגוע האלה אל הפועל, נפרש מערך סיכול הטרור המתחבר בהדרגה משלושה כיוונים אל סופה של העלילה.
בקיצור ולעניין, ממליצה בחום לקריאה על המרפסת בקרירות היחסית של הלילות, למחפשי רומן ישראלי מקורי בכלל ולאוהבי הז'אנר הזה בפרט.

אודות הכותב:
גילי1955

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il