מאמרים - בריכות שחייה ציבוריות ופרטיות הדפסה מאתר מאמרים

בריכות שחייה ציבוריות ופרטיות

נכתב על ידי הידרה ציוד בריכות שחיה

[ הדפסת המאמר ]

בריכות שחייה הן מקום לבילוי וספורט המתאים לאנשים בכל הגילאים. בריכה היא הצורה היעילה ביותר להירגע אחרי יום עבודה מפרך או סתם כבילוי מהנה עם המשפחה והחברים. בריכות שחייה פועלות ברובן על ידי עיקרון פשוט של משאבה אשר דואגת לסחרור המים דרך מסנן והחזרתו לבריכה.

בריכות שחייה ציבוריות נמצאות תחת פיקוח של משרד הבריאות והרשויות המקומיות ומעוגנות בתקן מחמיר. בבריכות הציבוריות ישנה הקפדה על רמת הכלור במים וביצוע בדיקות מים תכופות לגילוי חומרים מסוכנים. בנוסף, הבריכות הציבוריות נדרשות לעמוד בתקן בטיחות מחמיר. הבריכות הציבוריות מתוחזקות באופן שוטף על ידי מפעיל בריכה מוסמך.

בריכות פרטיות משתייכות לרוב לשני סוגים - בריכות שחייה מבטון ובריכות עיליות מפיברגלאס או פי.וי.סי. בריכה מבטון דורשת היתר בניה מיוחד מהרשויות המקומיות וממוקמות לרוב בגג הבית או בגינה הפרטית. בכדי לבנות בריכת מבטון בבית יש להזמין מהנדס, על מנת לבסס את הקרקע לפני שיוצקים את הבטון. תפקידו של המהנדס הוא לבדוק שהעבודה נעשית על פי התקן. עבודת בנייה של בריכות ברמה גבוהה דורשת איש מקצוע בעל ניסיון וידע רחב בתחום. עבודה לא מקצועית של בניית בריכות שחייה מתבטאת בדליפות ואריחים מתקלפים. במידה וישנה דליפה, חייבים לאתר את מקום הדליפה ולאטום את הבריכה מחדש.

קיימות אופציות רבות לאנשים השואפים למקם בריכות שחייה בתוך הבית. ניתן למקם את הבריכה בכל מקום שתרצו בבית. בריכה עילית אינה דורשת אישור בנייה מיוחד וניתן להעבירה ממקום למקום. חשוב מאוד להקפיד בכל בריכה על סינון והכלרה נכונים.

למעונין להשתמש בבריכה רוב או כל ימות השנה, נמליץ על מערכת חימום המים. טמפ' מים לשחיה מהנה צריכה להיות כ-C - 28 .
שיטות חימום קיימות : גופי חשמל, מערכת חימום בסולר או במשאבת חום.
החימום בגופי חשמל צורך חשמל רב ולכן אינו כדאי, חימום בעזרת סולר אפשרי רק בבתים בהם קיים תנור הסקה וגם אז מחיר השימוש גבוה והשימוש דורש עבודה ומפיץ ריחות. הדרך הנכונה והטובה ביותר -משאבת חום.

משאבת חום עובדת כמו המזגן המנצלת את החום הנפלט. השיטה חסכונית יותר(צורכת כ-20% מהחשמל הדרוש לגופי חימום חשמליים לבצע את אותה עבודה).
משאבת הסחרור של המסנן, מעבירה את מי בריכות השחיה מיד אחרי הסינון דרך משאבת החום לחימום ומשם דרך הכלורינטור חזרה לבריכה.חשוב לדאוג שמשאבת החום תהיה מחומר העמיד לכלור שבמי בריכות השחיה.

בריכות שחיה מחוממות חייבות להיות במקום המוגן מרוחות ומכוסות כאשר אין בהם שימוש (במיוחד בלילות), הכיסוי מבודד את המים מפני מגע עם האויר הקר ומונע בריחת חום המים לאויר.

אודות הכותב:
הידרה
כל הציוד הדרוש לבריכת השחייה: מסננים,רובוטים,כימיקלים ועוד, ממיטב החברות והיצרנים בחו"ל.
לרכישה דרך אתר אינטרנט
http://www.hydrashop.co.il
לאתר החברה
http://www.hydra.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il