מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

היום כבר כולנו יודעים, אם האתר שלכם לא בעמוד הראשון של גוגל, הוא כמעט ולא קיים. ובשנתיים האחרונות לא רק שמתחוללת תחרות עזה על המקום המצומצם בעמודים הראשונים, כעת החלו מנועי החיפוש להציג בתוצאות גם תמונות, כתבות חדשותיות ושתיים או שלוש תוצאות של וידאו. ההשתלטות של יו-טיוב וקולגות הוידאו על המדיום האינטרנטי הולידה לתחום האופטימיזציה, SEO, אח - ה-Video SEO. כעת מתחילים להבין שלא רק שכל אתר אינטרנט חייב להתהדר בסרטון וידיאו, הרי שגם כדאי להתייחס להפצה (ביו-טיוב, מטהקפה, פליקס ושאר אתרי השיתוף), ולבצע אופטימיזציה של הוידיאו - Video SEO, VSEO, כך שמנועי החיפוש ידרגו אותו גבוה יותר בתוצאות. אופטימיזציה של וידאו אינטרנטי מורכבת משלושה חלקים - אופטימיזציה של תוכן הוידאו (אפילו לפני שמתחילים לכתוב את התסריט, וכמובן שגם בעת ההפקה והעריכה), הפצת הוידאו ברחבי הרשת, והמטה-דאטה - כותרות, תגיות והתיאורים של הוידאו.

הבסיס של ה-Video SEO

אם עשיתם את הצעד החשוב של יצירת וידאו אינטרנטי, הרי שמלבד הטמעתו באתר שלכם, כדאי שתפיצו אותו גם במנועים השונים. כך יוכלו מנועי החיפוש להגיע לתוכן שיצרתם יותר בקלות. כל אתרי השיתוף מציעים גם הוספה של תיאור, כותרות ותגיות לכל וידאו שתעלו אליהם. המטה-דאטה משמש לא רק למנועי חיפוש, כמובן, אלא בעיקר לגולשים אנושיים. ממש כמו בעבודת SEO גם ביצירת VSEO המחשבה היא קודם כל על הגולשים, ולאחר מכן על המנועים.

* כותרות טובות צריכות להיות ממוקדות בביטוי חיפוש אחד. חשבו על המענה שהוידאו שלכם נותן לגולשים. כיצד הוא עונה על שאלה? איזה צורך הוא מספק?
* תגיות יסייעו לכם להגיע לקהלים הנכונים, ולמנועי החיפוש להבין במה בדיוק עוסק תוכן הוידאו שלכם. הזהרו שלא להציף בתגיות, המנועים מאוד לא אוהבים זאת.
* בתיאור הוידאו כדאי שתסבירו בקצרה מי אתם ומה אתם עושים. אפשר גם להשחיל באלגנטיות כתובת אתר אינטרנט, ואולי אפילו איזה אימייל עסיסי.

הכול מתחיל מהבית, אתר הבית

אם אתם מארחים את הוידיאו על האתר שלכם, חובה להשתמש במטה-דאטה - כותרות, תגיות ותיאורים. מתכנת האתר שלכם יכול להטביע אינפורמציה זו בקוד האתר. מלבד זאת, כדאי מאוד שתבקשו מיוצר הוידיאו שיטביע את המטה-דאטה בתוך קובץ הוידאו. תוכלו לשלוח לנו אימייל בנושא, ונסביר לכם כיצד לעשות זאת ביעילות.

תחום ה-Video SEO הופך לאפקטיבי יותר ויותר. זה הזמן של כולנו, יוצרי הוידאו, והלקוחות שיוצרים וידאו, למנף אותו. התחום עדיין חדש לגמרי, וחברה מסחרית שתבצע Video SEO, בעוד המתחרות אפילו לא שמעו על התחום, תרוויח בגדול.

אודות הכותב:
אייל מרקוס, מייסד ומנכ"ל חברת התוכן ספלאש. המציעה תוכן שיווקי לאינטרנט - כתיבת תוכןכתיבה שיווקיתכתיבה באנגלית והפקת סרטוני תדמית. צרו עימנו קשר כעת: kesher@splashing.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il