מאמרים - מהו ההבדל בין קשר חברי לרומנטי וכיצד יוצרים קשר רומנטי? הדפסה מאתר מאמרים

מהו ההבדל בין קשר חברי לרומנטי וכיצד יוצרים קשר רומנטי?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]מהו ההבדל בין קשר חברי לרומנטי וכיצד יוצרים קשר רומנטי? / מאת יואב ברנזוןקשר חברי

קשר חברי הוא קשר נעים, נחמד, מרגיע ורוגע, נינוח. קשר חברי הוא קשר שיש בו תקשורת נחמדה, שהכל זורם, שאין מתח ואין לחץ מיוחד, שהכל קל מאוד - קל מדי.

בקשר חברי המרכיב של השיחות הוא מרכזי. ישנה תחושה שאפשר לספר הכל, להיפתח, להיות גלויים, שאין דיסטאנס, שאין מתח, שזה כאילו קשר בין אחים.קשר רומנטי

קשר רומנטי הוא קשר מתוח יותר. המתח נמצא באוויר - גם מבחינה של משיכה מינית מאוד חזקה אבל גם מבחינה של מתח נפשי, תחושת חוסר וודאות והרגשה של פחד מהול בהתרגשות.

בקשר רומנטי המשיכה המנטאלית והמינית היא מרכזית - לאו דווקא השיחות. ישנה תחושה חזקה של מתח וקסם באוויר, ישנה תחושה של התמכרות, של שיגעון, טירוף, התלהבות ועוצמות רגשיות. הגבולות הרגשיים נפתחים, הפרפרים מרחפים ודברים מוזרים מתחילים לקרות.חברות לא בהכרח מובילה לרומנטיקה


קשר חברי לא בהכרח מוביל לקשר רומנטי. סקס גם הוא לא הופך קשר חברי לרומנטי. נשים רבות טועות כאשר הן יוצרות עם גברים קשר חברי מתוך תקווה שבמשך הזמן הקשר יהפוך לרומנטי. כשזה לא קורה - הן נכנסות למיטה עם הגבר מתוך תקווה שהסקס עצמו יגרום לקשר להשתנות ולהיות רומנטי יותר, אבל סקס אינו הופך קשר לקשר רומנטי אלא התנהגות שונה.

קשר רומנטי הוא בעל חוקים משלו, וקשר חברי הוא בדרך כלל קשר שאין בו מספיק עוצמות רגשיות להפוך לקשר רומנטי. כדי שקשר יהפוך לרומנטי יש לפעול בצורה שונה מאוד מהקשר החברי.כיצד להפוך קשר לרומנטי?


קשר רומנטי מבוסס על אי וודאות, חשש, מתח, לחץ ומשחק תפקידים. אישה שרוצה להפוך קשר לרומנטי צריכה לדעת לשחק משחק מחושב מול הגבר שלה, להסתיר ממנו דברים, לדעת להימנע מהגבר שלה לעיתים תכופות, לא להיפתח או להתמסר אליו ולא לשכב איתו אלא לעיתים רחוקות, לא להתנהג אליו בצורה אימהית ודואגת, לדעת לפעמים להיתעלם ממנו ומידי פעם להיעלם לו, לא לענות לו תמיד ולתת לו את ההרגשה שהוא אינו בשליטה ושאת לא באמת שלו.

בקשר רומנטי הבסיס של הקשר הוא המשחק, הפיתוי, הכמיהה, הפחד לאבד, המיניות המרומזת, הריחוק וחוסר הכנות המלאה בין הצדדים, ההסתרות, ההיעלמות, המשחק הכפול עם גברים נוספים, הקנאה, ההטעייה והשקרים.
וטיפ לסיום: אם את רוצה להפוך קשר חברי לקשר רומנטי פשוט אל תהיי שם כחברה. תגרמי לגבר שלך לחוש בחסרונך, תני לו לחפש אחרייך, לרדוף אחרייך, המשיכי בענייניך, תתעלמי ממנו ותצאי גם עם אחרים. אם הוא באמת אוהב אותך ולא מוכן להפסיד אותך - הוא יהפוך את עצמו למחזר הרומנטי שלך.אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/PAGE35.asp - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il