מאמרים - טרור - איך מתמודדים ? הדפסה מאתר מאמרים

טרור - איך מתמודדים ?

נכתב על ידי עמית אברהם

[ הדפסת המאמר ]

הגאון ווילנא, אמר פעם משל לתלמידיו: "המשיב לעלבונות על ידי עלבונות, דומה לאדם המנסה להתנקות מלכלוך על ידי לכלוך".

מדינת ישראל לא יכולה לפתור את בעיותיה הביטחוניות על ידי טרור שהיא מפעילה בעצמה. לדוגמא: יונתן פולק במאמרו "מלחמת החד - צדדיות" בזמן מלחמת לבנות השנייה, שפורסם באתר "הגדה השמאלית". כותב בלשון אמיתית וטובה בדיוק אחת לאחת, איך מדינת ישראל פועלת כארגון טרור. נכתב כך:

"ישראל יצאה למלחמה הנוכחית עליה הכריזה כהרגלה כמלחמת אין ברירה, בתירוץ כי חייליה נחטפו כהתגרות וכי ריבונותה חוללה. במקביל מחזיקה ישראל בבתי הכלא שלה אלפי שבויים פלסטיניים ועוד כמה לבנונים, המכונים בפיה אסירים, ממש דוגמת השבויים הישראלים שלקחו חמאס וחיזבאללה בחודש האחרון. כיצד מצפה ישראל שיפעלו הפלסטינים ... לשחרור אנשיהם מבתי הכלא הישראלים? גם חמאס וגם חיזבאללה הודיעו מיד לאחר שביית החיילים כי אלו נשבו לצורך חילופי שבויים ולא כהכרזת מלחמה. ואם בריבונות עסקינן, הרי רק מעט קודם להידרדרות האחרונה במצב נחשפה רשת ישראלית בלבנון אשר כנראה הייתה אחראית להתנקשות במזכ"ל הג'יהאד האיסלאמי, וברבים אחרים לפניו, על אדמת לבנון. על ריבונות פלסטינית אל מול התוקפנות והכיבוש הישראלי כלל אין מה לדבר".

אז איך מתמודדים בטרור אם לא על ידי טרור - - פעם נשאל רבי חיים מוולוזי'ן: מה יעשה אדם שיש לו שונא - השיב: "כמים הפנים לפנים כן לב האדם לאדם" - אם אדם שונא אותך, כנראה אתה שונא אותו בליבך, ואם אתה אוהב אותו בטח ובטח הוא גם יאהב אותך.

בתקווה גדולה, שנרבה ונשפוך את אהבתנו בליבנו כמו מים לאנשים זרים ושונים מאיתנו.

אמן.


[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il