מאמרים - שלום אמיתי יבוא רק בעשייה בלבד !!! הדפסה מאתר מאמרים

שלום אמיתי יבוא רק בעשייה בלבד !!!

נכתב על ידי עמית אברהם

[ הדפסת המאמר ]

המיואשים מדרך השלום צריכים להבין - "השלום - הוא לא משחק שש - בש פשוט וקל של מזל קוביות, אלא משחק שמחט ארוך ומסובך של חשיבה כואבת וקשה."

שלום אמיתי, לא בא בקלות כול כך ובאמונה של ידיים פתוחות - אז הכול בא אלי. אלא בתהליך ממושך ובבניה איטית ויסודית מאוד. שאם לא כך, השלום ייהפך למלחמה ארוכה שלא תגמר לעולם.

שלום אמיתי יבוא רק בעשייה בלבד !!! אנחנו צריכים לעשות ולפעול בלי שום הפסק למען השלום בנינו לבין הפלסטינים, בשיתוף פעולה מלא כול שנייה ודקה בלי שום מנוחה וויתור. ולא לשבת בסלון שבבית רגל על רגל מול הטלוויזיה, או להתמכר לאדישות בישיבה בבית קפה בתל - אביב, ולקשקש דיבורי סרק עם חברים. באמונה, לא מביאים שלום אמיתי רק בעשייה בלבד !!!

"העובדה שבמעשים, והתרגלות למעשים מסוימים, מושכים אחריהם את היווצרותה של ערכיות מסוימת. ולבסוף גם הלך הרוח מסוים, היא תוצאה טבעית. כשם שבלתי טבעי הוא שמתוך ערכיות בלבד יצמחו 'מעשים'. אדם חייב להתאמן בחיזוק רגשות ערכיים, כי אם בעשייה." [פרידריך ניטשה - פילוסוף גרמני]

בנוסף לכן, אלברט איינשטיין המדען הדגול כתב - "העולם לא יושמד מאלה שעושים רע, הוא יושמד מאלה המסתכלים מהצד ולא עושים דבר." שלום אמיתי יבוא רק בעשייה בלבד !!!

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il