מאמרים - בניית צוות הפרויקט והנעתו הדפסה מאתר מאמרים

בניית צוות הפרויקט והנעתו

נכתב על ידי איתי פוירשטיין

[ הדפסת המאמר ]

 


אחד מהצעדים החשובים ביותר כאשר ניגשים לביצוע פרויקט, הוא בחירת צוות/קבוצת הפרויקט. אותה קבוצה של אנשים שמשתתפים בפרויקט ויש להם תרומה משמעותית לסיום של הפרויקט בהצלחה.


 


בניית צוות הפרויקט - זה לא דבר  פשוט לביצוע, מכיוון שזה דורש אוביקטביות גבוהה ואתה חייב לזכור את מטרת הפרויקט ופחות את הסימפטיה שיש לך עבור אנשים מסוימים. לפני בחירת הצוות/קבוצה כדאי לך לברר איזה סוג של מומחים אתה צריך בדיוק וזהו הדבר העיקרי שעליך לשקול כשאתה בוחר את החברים - המומחיות שלהם והצורך בה.


 


ברוב הפעמים, הצורך לבחור את הצוות משמעו להתעלם מרגשי הסימפטיה והחברות ולעשות את הדברים הנכונים למען טובת הפרויקט (ולא נכון את הדברים!) . ומיכון שלבנות צוות משמעו יותר מבחירת החברים,גידול הצוות והלימוד שלו, לפעמים המשמעות היא לשכוח מעצמך, ולשים עצמך בצד, במיוחד כשאתה מנהל הפרויקט או האדם האחראי על הצלחת הפרויקט.


 


האיכויות הנדרשות עבור כל פרויקט הן סבלנות, מעורבות,פתיחות, יכולת לעבוד כחלק מקבוצה וכו', אבל, חוץ מאלו ישנן עוד - תלוי ישירות בסוג הפרויקט שאתה עובד עליו.


 


כדאי לזכור שבניית צוות משמעו הרבה עבודת תיאום, הרבה הצעות לקבל ואינדקציות לתת, והרבה שאלות לשאול. זה דבר שיתחיל מיד בהתחלה, כשתבחר את האנשים, ויגיע לסיום עם ההגעה ליעד, כשסוף סוף תקח הפסקה ותחגוג את סיום הפרויקט.

בניית צוות משמעו לדבר, לדון, לשאול ולענות, להיות מוכנים לסיעור מוחות או עבודה מעבר לרגיל, בקשת הצעות ושמיעה של הצעות מאחרים, קבלת אינדקציות ומעקב שלהם, שמירה על מורל גבוה ככל האפשר והנעה של אנשים כשצריך.

בניית צוות הפרויקט הוא לא רק משימה של מנהל הפרויקט, אלא של כל הצוות הנבחר.


 


 

אודות הכותב:
איתי פוירשטיין - מאמן מומחה ניהול פרויקטים. טל' 0544731214
http://www.Pro-itnow.com

itay@Pro-itnow.com

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il