מאמרים - קבלת עתירה כנגד קיום אירועים במתחם הרכבת בירושלים הדפסה מאתר מאמרים

קבלת עתירה כנגד קיום אירועים במתחם הרכבת בירושלים

נכתב על ידי תקדין המאגר המשפטי הטוב ביותר בישראל

[ הדפסת המאמר ]

עת"מ 8781/08, שמחה רותם ואח' נ' עיריית ירושלים ואח'

כב' השופט נעם סולברג

עוה"ד צין ואפלבוים לעותרים; עוה"ד ליבמן, כהנוב, רוזנבלט ואשכנזי למשיבים

22.02.2009

העובדות:
תחנת הרכבת הישנה בירושלים הייתה פעילה עד לשנת 1997. או אז הופסקה פעילותו של קו הרכבת לירושלים, ולפיכך פסקה גם הפעילות במתחם. בעתיד, כך לדברי בא-כוח הרכבת, מתוכנן המתחם לשוב לייעודו התחבורתי, ולשמש את קו הרכבת המהיר לירושלים. לדברי ב"כ העירייה, עתיד להשתנות ייעודו של המתחם למגורים. כך או כך, בינתיים, מאז שנת 2006, משמש המתחם לאירועי תרבות, בידור ואמנות - לירידים, פסטיבלים, תערוכות ומופעים.
חברת אריאל הפועלת מטעם העירייה להפקת האירועים, טוענת כי התחייבה כלפי גופים שונים לערוך אירועי תרבות מטעמם בשלוש השנים הבאות, בכללם "שבוע הספר העברי", "פסטיבל הקולנוע", "יריד האוכל" ועוד.

העותרים מתגוררים באחד הרחובות הסמוכים למתחם הרכבת. כמה וכמה פעמים פנו אל המשיבים, בתלונות על הפעילות הנעשית במתחם, בטענה כי זו מפרה את שלוותם, פוגעת באיכות חייהם, טורדת אותם בשעות המנוחה וגורעת ממקומות החניה בשכונתם. פניותיהם של העותרים נדחו על- ידי המשיבים, ולפיכך הוגשה העתירה.
אין מחלוקת כי מבחינה תכנונית, על-פי תכנית המתאר התקפה, ייעודו של המתחם הוא למסילת ברזל ולמתקנים הקשורים עם פעילות הרכבת. אלא שהעירייה והוועדה המקומית טוענות כי מן הטעם שהשימוש שנעשה במתחם הוא שימוש עראי ניתן לפטור את חברת אריאל - לשם הפעלת האירועים הללו - מן הצורך לקבל היתר לשימוש חורג.
החלטה:
דין העתירה להתקבל.
להחלטת המחלקה לרישוי עסקים בעירייה לפטור את חברת אריאל מן הצורך לקבל היתר לשימוש חורג, אין בסיס חוקי.
החלטת העירייה מיום 9.4.08 שעל-פיה "מאושר פטור לשימוש חורג בכפוף לאישור הגורמים המוסמכים עפ"י חוק", בטלה.
בית המשפט קבע כי באין רישיון עסק כדין, ושלא על-פי היתר בנייה כדין, הכולל היתר לשימוש בפועל במתחם יש להפסיק את הפעולות ואת הארועים המתוכננים במתחם הרכבת אשר עתידים להתבצע על-ידי העירייה וחברת אריאל.אודות הכותב:
את פסק הדין המלא תוכלו למצוא בתקדין, המאגר המשפטי הטוב ביותר בישראל, הכולל במנוי אחד מעל ל-500,000 מסמכי פסיקה וחקיקה וכחצי מיליון כתבות עיתון גלובס !!!
http://www.takdin.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il