מאמרים - הסרת שיער בלייזר - 10 עובדות חשובות הדפסה מאתר מאמרים

הסרת שיער בלייזר - 10 עובדות חשובות

נכתב על ידי אורן לוי

[ הדפסת המאמר ]

10 עובדות חשובות על הסרת שיער בלייזר   כשהחלטתי ללכת לטיפולי הסרת שיער בלייזר ערכתי מחקר שוק קצר, רק בכדי לדעת לאן אני מכניסה את גופי. מצאתי כל כך הרבה מידע אודות הטכניקות השונות של הסרת שיער בלייזר וחלקו היה סותר, עד שמצאתי עצמי מבזבזת זמן רב יותר מכפי שחשבתי שאבזבז. למרות זאת, בסיומו של הסקר כבר היו בידי מספר תובנות:


  • הסרת שיער בלייזר אושרה על ידי ה- FDA בשנת 1997 והפופולאריות של השיטה תופסת תאוצה משנה לשנה. בשיטה זו משתמשים כיום נשים וגברים כאחד על מנת להסיר שיער מכל אזור בגוף. הרחקת שיער מיותר, אם להשתמש במונח הנכון, חוסך את הטרחה שיש בשימוש בשעווה, פינצטה, גילוח או כל צורה אחרת של מריטת שיער.
  • הסרת שיער בלייזר נעשה על ידי חימום חומר המלנין המצוי בשורש השערה, מתחת לעור. בכך למעשה, שורף הלייזר את שורש השערה והשיער אינו צומח יותר. מכיוון שקרן הלייזר כל כך מדויקת היא אינה פוגעת בחלקים אחרים של העור ולכן היא אינה גורמת לכאבים או כוויות. 
  • להסרת שיער בלייזר אין כמעט תופעות לוואי. תופעות הלוואי שלעיתים מופיעות הן אדמומיות ומעט נפיחות של העור- דבר המזכיר כוויה קלה משמש. בדרך כלל תופעות אלו נעלמות תוך שלוש שעות ובמקרים מיוחדים נמשכות כיומיים עד שלושה. מכיוון שתופעות לוואי אלו הן תוצאה ישירה של רגישות העור מומלץ לשוחח על כך עם הרופא במרפאת הורדת השיער בלייזר, ולוודא שתופעות כאלו לא יתרחשו.
  • מכיוון שאין תופעות לוואי בתהליך הורדת השיער בלייזר, אין כל צורך במנוחה או התאוששות לאחר השלמת טיפול הסרת השיער.
  • כאב או חוסר נוחות כתוצאה מטיפול בהסרת שיער בלייזר הינו דבר נדיר, אך במקרה שכזה כדור לשיכוך כאבים יוכל לעזור.
  • מרבית מכוני הלייזר והספא המציעים טיפולי הסרת שיער בלייזר גורסים, כי כאשר מכסת הטיפולים המומלצת הושלמה- השיער יוסר לצמיתות, הסרת שיער לצמיתות. אך, שימו לב כי ה- FDA משתמש במונח "צמצום או הפחתת השיער", כלומר אין ביטחון שהסרת השיער בלייזר תהיה לצמיתות. כלומר, גם כאשר בתהליך "הסרת שיער" אנו רואים תוצאות טובות, ישנה עדיין אפשרות שחלק מן השיער יצמח שוב ותזדקקו לטיפול נוסף במכשיר הלייזר.
  • הזמן שלוקח טיפול בהסרת שיער בלייזר תלוי בגודל האזור המטופל. לדוגמא, הסרת שיער בלייזר מן הגב יכולה לקחת עד כשעה. ככל שהאזור קטן יותר- כך משך הטיפול יהיה קצר יותר, ולהיפך.
  • מחירי הסרת השיער בלייזר עבור מקום ספציפי אחד (כמו קו המפשעות, לדוגמא) יכול לעלות בין 400$ ל- 500$. הסרת שיער מכל הגוף יכולה להגיע ל- 4000$ או 5000$. (שימו לב- המחירים נכונים לשנת 2009, ארה"ב).  בארץ המחירים נמוכים יותר ונעים בין 700 ש"ח לאזור המפשעות לבין  15,000 ש"ח להסרת שיער בלייזר מכל הגוף, ללא הגבלת מספר טיפולי הסרת שיער.
  • הסרת שיער בלייזר הינו הליך קוסמטי ולכן לא תמיד נכלל בביטוח הרפואי (נכון לארה"ב).  בארץ ישנם מכונים להסרת שיער בלייזר שעובדים עם הקופות השונות, ונותנים הנחות על טיפולי הסרת שיער, כמו פרופורציה לדוגמא.
  • מומלץ לעשות השוואת מחירים, בין מכוני הסרת השיער השונים על מנת לקבל את המחיר הטוב יותר בתנאים הטובים ביותר.
  לאחר איסוף כל המידע, אני יכולה כעת לחפש עבורי את שיטת הלייזר הנכונה עבורי ולבדוק את השירותים השונים המוצעים על ידי מכוני הלייזר.  

אודות הכותב:
מדריך חינם והצעות מחיר ניתו למצוא באתר: הסרת שיער בלייזר
הורדת שיער בלייזר
הסרת שיער לצמיתות

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il