מאמרים - חדר ילדים הדפסה מאתר מאמרים

חדר ילדים

נכתב על ידי מיקי בן-פורת

[ הדפסת המאמר ]

עיצוב חדרי ילדים הוא עניין דינאמי אשר עיצובו ותוכנו משתנים לעיתים קרובות בהתאם לשינויים ולגילאים של הילד/ה. בשל כך, חדר ילדים עצמו הפך למשימה כלל לא קלה עם שלל אפשרויות בחירה. לכל ילד/ה ישנם צרכים שונים משלו/ה והאחריות לעיצוב חדרי הילדים על פי צרכים אלו מוטלת עלינו. האמונה היא כי כל חלום יכול להפוך למציאות ושניתן להגשים לילדים את הפנטזיות שלהם באמצעות עיצוב החדר. עם זאת ישנם מספר חוקי ברזל שחובה לשמור על קיומם:
? תכנון לעתיד מבחינת צרכי הילד/ה, חשוב מאוד ליצור באמצעות עיצוב חדר ילדים אווירה נעימה ונוחה שתאפשר הכנת שעורי בית, משחקים, צפייה בטלוויזיה ואירוח חברים.
? בעיצוב חדרי הילדים רצוי לתכנן רהיטי ילדים ונוער,הכוללים מקומות אחסון רבים.
? אחת השיטות לחסוך במקום היא באמצעות שימוש במרחב החדר וניצול מרבי של הגובה בחדרי הילדים - בנייה לגובה הינה יתרון משמעותי לצורך עיצוב חדרי ילדים.
? כאשר עוסקים בעיצוב חדר ילדים יש לתכנן בצורה היעילה ביותר במסגרת השטח הנתון.
? מידות מדוייקות הוא דבר הכרחי בעיצוב חדר הילדים.כאשר מגיעים בכדי לבחור את החדר יש להגיע עם מידות החדר.
? אפשרות לעצב את חדר הילדים תוך ראייה לטווח ארוך וזאת בעזרת שינויים שייעשו בבחירת האביזרים הנלווים כמו ידיות,תמונות,וילונות וצביעת הקירות.
מומלץ לעצב חדר ילדים שיוכל לגדול עם הילד/ה/נער/ה, כלומר אם נצטרך מיטת נוער או ארון יותר גדול וכו`.
? עיצוב חדר ילדים תלוי במין הילד/ה ובאופי הילד/ה.
? ילדים ומתבגרים אוהבים לשבת ולשחק על הרצפה.הפרקט על כל גווניו,משמש תחליף פרקטי ויפה. הפרקט קל לניקוי ואינו צובר אבק ולכלוך.
? הקירות בחדר הילדים צבועים ומצויירים בהתאם,כמו המשך רצוף של הסגנון השולט בחדר תוך הקפדה על גוונים מותאמים היוצרים הרמוניה וקצב נכון.
היום במאה ה-21 הקידמה והטכנולוגית הופכת את החדר למעוצב בצורה הרבה יותר משוכללת. רוב החדרים כוללים בתוכם מחשבים ניידים או נייחים , מדפסות, מסכי טלוויזיה, ממרים דיגיטלים, מכשירי הקלטה והקרנה, מערכות שמע למיניהן , צעצועים ומשחקים.

דבר נוסף ומשמעותי בחדרי הילדים הוא הצבע. צבעים בחדרים הם דבר מאוד דומיננטי אשר בעזרתם ניתן לתת לחדר קטן אשליה של גודל ומרחב, להדגיש או לחילופין להצניע תוך שימוש בטכניקות צביעה שונות.
לפני שאנחנו בוחרים צבעים לחדר הילדים,חשובה לנו האווירה וההרמוניה שתיווצר בחדר,
היות והצבע הוא אחד האלמנטים המכריעים בעיצוב החדר וכמו כן גם יש לו השפעות על סביבת הילד/ה.
הצבע יכול להעניק מראה חדש לרהיטים ישנים, תוך כדי תכנון הצבעים יש להתאים אותם לסביבה כגון :נישות,עמודים תומכים,דלתות,קירות,משקופים וכו`.

רהיטי גבעת ברנר יוני גל נותנת פתרון מושלם החל מהעיצוב המיוחד,דרך הרהיטים ועד האביזרים המשלימים, עם למעלה מ-70 שנות ניסיון.

אודות הכותב:
מיקי בן-פורת
רהיטי גבעת ברנר
http://www.gbr.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il