מאמרים - אבא מריר הדפסה מאתר מאמרים

אבא מריר

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]אבא מריר הוא אבא שמנסה להיות ווינר כדי להסתיר את העובדה שהוא לוזר / מאת יואב ברנזוןמרירות אינה נטולת סיבות

אבא מריר אינו סתם מריר. לכל מרירות ישנן סיבות אמיתיות ומוחשיות ביותר, ומרירות היא אף פעם לא תוצאה סתמית של גחמה או נטייה.

אבא מריר שמנסה "להוריד" את כל בני המשפחה, שמקנא בהם, שמתחרה בהם, שזקוק להמון תשומת לב, שדורש אהבה בכוח, שמשפיל את ילדיו או את אשתו, שמאדיר רק את עצמו וחושב רק על עצמו - הוא אבא בעל תסביכים שרואה בעצמו כישלון ולא הצלחה.


מרירות היא תוצאה של כישלונות עצמיים
אבא מריר יכול להיות אבא שכלפי חוץ נתפס כמצליחן גדול מאוד ושהרבה מאוד אנשים מעריכים אותו, מוחאים לו כף ומאמינים שהוא אדם מקסים ונפלא.

אלא שבסופו של דבר, הצלחה היא משהו שאינו נמדד רק בצורה חיצונית אלא בעיקר בצורה פנימית. מרירות של אבא נובעת מתפיסה עצמית נמוכה, מתחושה של כישלון פנימי ומחוסר שביעות רצון מהחיים שהיא איננה חיצונית או אוביקטיבית אלא היא פנימית, רגשית ומוצנעת.כיסוי חיצוני למרירות פנימית


אבות מרירים רבים נוטים לכסות את עצמם בהצלחות חיצוניות גדולות יותר ויותר בו בזמן שעולמם הפנימי הולך ומתרוקן מסיפוק ומאושר והופך רקוב ומדכא יותר ויותר.

אדם שמאושר מבפנים אינו יכול להיות מריר, אינו מסוגל לדכא אחרים, אינו מסוגל לפגוע ולהזיק, אינו יכול שלא להקרין שמחה ואור. לעומת זאת, אדם שמדוכא מבפנים הוא אדם מריר, שלמרות כל הצלחותיו יתקשה לאהוב, לפרגן לאחרים, להעצים אנשים סביבו ולהקרין שלווה ושלמות.
הווינר שהוא הלוזר האולטימטיבי

אבא מריר הוא בדרך כלל הווינר שהוא הלוזר האולטימטיבי. כלפי חוץ הוא משתדל לשמר חזות של מצליחן שהגיע להישגים וראוי לכל התשבחות על כך.

אך כלפי פנים, עולמו ריק ורקוב, הוא מרגיש כישלון חרוץ בכל מעשיו משום שהוא עשה פשרות עם עצמו, וויתר על הדברים החשובים לו, התפשר על קריירה אמיתית שתמיד רצה, אולי בחר באישה שאינה כלבבו, אולי חי חיים שלא בהם חשק רק כדי לספק ולרצות את אבא שלו, את אשתו או את משפחתו.וטיפ לסיום: אבא מריר הוא אדם חולה מאוד מבפנים, שמנסה להסתיר את מחלתו בכל כוחו על ידי הצלחות חיצוניות.אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/PAGE35.asp - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il