מאמרים - מה ההבדל בין אהבה עצמית לבין אהבה לאחרים? הדפסה מאתר מאמרים

מה ההבדל בין אהבה עצמית לבין אהבה לאחרים?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]מה ההבדל בין אהבה עצמית לבין אהבה לאחרים? / מאת יואב ברנזוןאהבה עצמית

אהבה עצמית היא אהבה לעצמנו. אנשים שאוהבים את עצמם הם אנשים שמסוגלים לחשוב רק על עצמם, רק על האינטרסים שלהם, רק על הרצונות ועל הדרך שלהם.

אלה אנשים שלא רואים ממטר אף אחד, שלא מתחשבים ולא אכפת להם מבני הזוג שלהם, שחושבים רק על האינטרסים של עצמם ושיודעים לנהל "משא ומתן" קשוח וחסר פשרות בדרך להשיג את מבוקשם.


אהבה לאחרים
אהבה לאחרים היא אהבה לטובת אחרים. אנשים שאוהבים אחרים הם אנשים שחושבים על אחרים ועל רווחתם, הם אוהבים לעזור, הם נהנים לראות אחרים נהנים ובאמת אכפת להם מאחרים.

אלה אנשים שתמיד אכפת להם, שתמיד מוכנים להתפשר על עצמם לטובת אינטרס של מישהו אחר, אלה אנשים שדואגים לבני הזוג שלהם ויודעים לתת להם בדיוק את מה שהם רוצים ולא את מה שהם חושבים שבני הזוג שלהם צריכים.
אהבה אמיתית - היכולת לשלב בין אהבה עצמית לאהבה לאחרים

אהבה אמיתית היא היכולת לשלב בין שני הצדדים של אהבה - לאהוב את עצמנו ולאהוב אחרים, לחשוב על עצמנו אבל להינות לסייע ולתת גם לאחרים, לדאוג לעצמנו אבל לדעת גם לחלוק עם אחרים, לתפוס מקום חשוב בעולם אבל לשמוח ולהינות מההצלחות של אחרים.

מרבית בני האדם טובים בסוג אחד של אהבה - אך לא בשניהם. ישנם אנשים שיודעים מאוד לאהוב את עצמם אך לא אכפת להם באמת מאף אחד, וישנם אנשים שיודעים לאהוב אחרים מכל הלב אך כשזה מגיע אל עצמם הם חסרי כל מיומנות או יכולת לאהוב את עצמם.
כל אחד צריך ללמוד את האהבה שבה הוא מתקשה

אנשים שאוהבים אחרים בדרך כלל מושכים לחייהם אנשים שיודעים לאהוב את עצמם. הם בוחרים אנשים שיודעים לקחת מהם אהבה כי הם אוהבים לתת אהבה.

קשר מסוג כזה, של בן זוג שיודע רק לאהוב אחרים ובן זוג שני שיודע רק לאהוב את עצמו הוא הזדמנות לשיעור חשוב לחיים: כל אחד מבני הזוג חייב ללמוד מבן הזוג השני את סוג האהבה בו הוא מתקשה. זה שאוהב אחרים חייב ללמוד גם לאהוב את עצמו ואילו זה שאוהב רק את עצמו חייב ללמוד איך זה לאהוב אחרים.וטיפ לסיום: אהבה חד-צדדית אינה אהבה אמיתית או מאוזנת אלא היא אהבה שקרית, מתסכלת ועיוורת כי או שחסר בה הצד של אהבה וקבלה עצמית או שחסר בה הצד של אהבה ונתינה לאחרים.


אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/PAGE35.asp - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il