מאמרים - איך לזהות את הקול האותנטי? הדפסה מאתר מאמרים

איך לזהות את הקול האותנטי?

נכתב על ידי יעל צ'רניאק

[ הדפסת המאמר ]

מבין כל הקולות השונים בראשך יש קול אחד שהוא הקול האותנטי שלך.

1. צמיחה - הקול האותנטי תמיד רוצה לגדול ולהתפתח, לנוע קדימה, לדעת יותר, ללכת למקום חדש ולא ידוע, לקפוץ למים העמוקים, לאתגר את הגבולות שלנו ולמתוח אותם עוד קצת למקום גבוה יותר, לעשות את מה שנראה כבלתי אפשרי- לאפשרי, לגדול ולצמוח.
שאלות רלוונטיות: האם זה מקדם אותי? מה אני יכולה ללמוד מזה? האם זה מביא אותי למקום טוב ומתקדם יותר, לרמה הבאה שלי? מה האתגר עבורי? מה אני צריכה לפתח בעצמי כדי להתקדם?


2. יצירתיות - הקול האותנטי שלנו הוא יצירתי מטבעו ותמיד שואף ליצור משהו חדש, ולבטא את הפוטנציאל שלנו בחיים.
שאלות רלוונטיות: האם המחשבה הזו יצירתית, האם אני יכולה לקחת אותה למקום חדש, לתובנה חדשה על עצמי או על העשייה שלי? כיצד אני מבטאת את הרצון הזה בחיים? מה אני רוצה ליצור בחיי? איך אני יכולה לבטא את עצמי, את מי שאני יכולה להיות?


3. מניע טהור - המניע של הקול האותנטי הוא ביטוי טהור של הפוטנציאל שלנו, דחף פנימי לבטא את מי שאנו מסוגלים להיות ולא תשוקה לתהילה לסטאטוס ולהערכה. המניע של הקול האותנטי אף פעם לא אינטרס אישי - שיאהבו אותנו ויעריכו אותנו.
שאלות רלוונטיות: מה מניע אותי - דחף פנימי או פחד? האם אני פועלת מתוך רצון עמוק לבטא את עצמי? או שאני מחפשת הוכרה והערכה? האם זה למען עצמי או למען אחרים, למען העולם, למען הכלל? כיצד מחשבה או רצון זה יכולים לתרום או לשרת מישהו אחר?


עלינו להפנות את תשומת ליבנו פנימה, לזהות את ההתלהבות שלנו, את השמחה, את תחושת המשמעות והערך מעבר לעצמי, עלינו לזהות את נקודת המגש בין העשייה המרגשת לנתינה ולתרומה שלי לכלל.

ככל שאני פועלת מתוך הקול האותנטי שלי ולא מתוך ההתניות, ההרגלים, הפחדים, המחשבות, הרגשות, תחושת האשמה, הדאגות, והעומס - כך אני לוקחת אחריות על חיי ומנתבת אותם לדברים החשובים לי ביותר, מתמקדת ברצון האמיתי שלי מבלי להסיט את תשומת ליבי לדאגות ולפחדים.
הקשבה לקולנו האותנטי מקנה לנו תחושה עמוקה של סיפוק פנימי, תחושה של ביטחון ואמונה ביכולות שלנו, סיפוק מתוך הנחישות והתעוזה שלנו ללכת אחר הקול האותנטי ולהיות מי שאנו יכולים להיות.
לפרוץ מבעד למה שאנו מורגלים לעשות, להתנסות, לגדול, ללכת אחרי האהבה הגדולה ביותר בתוכנו, ולהאמין ביכולתנו ובעוצמתנו.אודות הכותב:
יעל צ'רניאק, מאמנת אישית, חיה ונושמת התפתחות. מאד אוהבת אנשים ורואה באנשים את הפוטנציאל הגבוה ביותר של החיים ואת מימוש הפוטנציאל הזה בהתפתחות האישית של כל אחד ואחד ובצמיחה של כולם ביחד.
מאמנת אימון אישי תודעתי לצמיחה אישית וליצירת זוגיות .
בוגרת בי"ס לאימון אישי Coaching Excellence של חברת Emotion, בוגרת תואר שני מנהל עסקים MBA תואר ראשון במדעי ההתנהגות וכלכלה.מנהלת פורום קואצינג זוגיות בBEOK.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il