מאמרים - eBay - זירת ההתגוששות של הסיטונאים הגדולים, רוצים להיכנס אליה? הדפסה מאתר מאמרים

eBay - זירת ההתגוששות של הסיטונאים הגדולים, רוצים להיכנס אליה?

נכתב על ידי ויקטור כנפי

[ הדפסת המאמר ]

אי ביי הפכה מזמן להיות זירת התגוששות ותחרות בין הסיטונאים הגדולים עד כי אין כמעט סיכוי למוכר הפרטי למכור ברווח אלא אם יתמקד בנישות מוצרים ייחודיות.
מדוע היא הפכה להיות כזו?

קיימים 2 סודות גלויים לכל מי שעוסק בתחום המכירות באינטרנט ובאי ביי :

1. יש כלל ברזל הקובע כי - אל תמכור את מה שאתה רוצה או חושב אלא את מה שהקונה צריך.
2. הקונה הפוטנציאלי באי ביי , בדיוק כמוך, מחפש מציאות ותו לא!!

בדרך כלל מה שהקונה רוצה ומחפש הם מוצרי האלקטרוניקה המתקדמים ביותר, הגאדג'טים מהדור האחרון, המכשירים הסלולאריים מפס הייצור של אתמול וכל אלו במחירי רצפה, מהטעם הפשוט שרק מחירי רצפה יגרמו לו לרכוש מכם ולא מחנות האלקטרוניקה בקניון הענק בעיר בה הוא גר...
ואת אלו יכול לספק לו ה- Powerseller באי ביי שיש לו מחסנים עמוסים ואין לו בעייה להוזיל את המחירים , כי יש יתרון לגודל והכלל הפשוט קובע שעל כמות גדולה ובמחיר נמוך הוא ירוויח יותר.
והמוכר (הישראלי) הקטן שרוצה לעשות הכנסה חודשית כלשהיא לצורך מימון הלימודים או השכירות לא מצליח להתמודד מול הענקים הללו ומוצא את עצמו שוב ושוב משלם לאי ביי כספים מיותרים עבור העלאת המוצרים.

בדרך כלל, גם אלו אשר מרוויחים באי ביי , מכניסים רווחים זעומים ולא משמעותיים.
אז מה עושים?

אין ברירה אחרת אלא למכור באי ביי מוצרי נישה או למכור בזירות מכירה אחרות ויש רבות כאלה. עליכם למצוא מוצרים ייחודיים שאינם נפוצים באי ביי אבל יש להם פלח שוק מספיק גדול. אתרו מוצרים כאלה ובדקו את הפוטנציאל שלהם באופן עצמאי או באמצעות כלי המחקר שאי ביי מעמיד לרשות חבריו. הקדשתי לכך מאמר נפרד.

כמו כן פתרון נוסף הוא למכור באמצעות חנות משלכם באינטרנט או באתרי מכירות אחרים (אמאזון לדוגמה) ויש רבים כאלה ברשת האינטרנט. חלקם אפילו מכריזים שהם חליפיים לאי ביי ותמצאו בהם מוכרים רבים מתוסכלים מאי ביי ומצליחים למכור יפה באתרים אלו.

אפשרות נוספת היא למכור באמצעות דרופ שיפרים שברוב המקרים מאפשרים מרווחי רווח נאים בין המחיר הסיטונאי למחיר ללקוח הסופי ומאפשרים לכם לחסוך את ההתעסקות עם המוצר, החזקת מחסן , משלוחים ועוד טרדות אחרות .

על כל אלה תוכלו לקרוא במאמרים שפרסתי ובהם הרחבתי בנושא זה.גם במקרה זה תצטרכו להתמודד עם אותה בעייה בבחירת המוצרים אך לפחות הייאוש יהיה יותר נוח.

אודות הכותב:
בעל תואר שני במנהל עסקים התמחות בשיווק וסחר בינלאומי.יועץ בנושא מסחר אלקטרוני ,חנויות ותוכניות שותפים באינטרנט. www.dropshipro.com

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il