מאמרים - 10 סיבות לחשיבותם של תוספי תזונה בעולם המזון התעשייתי הדפסה מאתר מאמרים

10 סיבות לחשיבותם של תוספי תזונה בעולם המזון התעשייתי

נכתב על ידי איילה נקש

[ הדפסת המאמר ]

1. מזון קפוא עובר תהליכי פיסטור או חליטה ששומרים על טריות אולם גורמים לגוף נזק. תוספי תזונה משביעים ומזינים מכילים את אותם רכיבים חיוניים שאינם כלולים במזון קפוא.

2. דגנים חסרי תאית כאורז או חיטה עוברים תהליכי ניפוי והלבנה השומרים על עמידותם אך מסירים את רוב החלבונים והוויטמינים שמצויים בנבט ובסובין, ומשאירים בסוף התהליך גרעין חסר ערך תזונתי. יש לאזן צריכה של דגנים אלו עם תוספי תזונה המכילים ויטמין B ו-C וחלבונים.

3. מלח שומר על טריות המזון אך נוטה לגרום לעליית לחץ דם ועלול לגרום לבעיות במערכת העצבים. מזון תעשייתי הוא לרוב עשיר במלח, ועל כן כדאי להימנע ממנו ככל האפשר.

4. צבעי מאכל, שהמזון התעשייתי עשיר בהם, הם בעלי השפעה שלילית ביותר על הגוף. מכיוון שחלק מרכזי ביותר מהמזון שמגיע לביתנו כולל צבעי מאכל חובה לאזנו עם תוספי תזונה שיחזקו את עמידות הגוף באמצעות ויטמינים, חלבונים ומינרלים חיוניים.

5. מזון מעושן איבד בתהליך העישון את כל מרכיביו החיוניים, כגון ויטמינים ומינרלים. בנוסף הוא בעל השפעה רעילה על הגוף. כולנו חוטאים במזון מעושן מדי פעם, אך רצוי ביותר לאזנו עם מזון עתיר בויטמינים וחלבונים, או עם תוספי תזונה חיוניים.

6. סוכר לבן שעבר תהליך זיקוק והלבנה הוא פחמימה ריקה שאינה מכילה ויטמינים ומינרלים. בנוסף, הוא גם הורס את ויטמיני B בגוף, החיוניים למערכת העצבים. ככלל רצוי לוותר על סוכר לבן, או להבדיל לצרוך במקומו תוספי תזונה שישמרו על מערכת העצבים באמצעות ויטמין B ומרכיבים חיוניים נוספים.

7. מוצרי חלב עוברים תהליכים תעשייתיים להגברת עמידותם, אשר חלקם מסוכנים לבריאות ועלולים לגרום לסוגים שונים של סרטן. תוספי תזונה, משקאות אנרגיה או שייקים בריאותיים הם תחליף מצויין שיגביר את עמידות הגוף בפני מחלות וחולשה.

8. קקאו מכיל שומן רווי רב וגורם נזק לכלי העור והדם ולפגיעה בספיגת הסידן. תוספי תזונה בטעם שוקולד הם תחליף מצויין שיספק לגוף את מבוקשו במקום לגרום לו נזק.

9. קפה ותה הם משקאות עתירי קפאין שעלולים לגרום לעלייה בלחץ הדם ולכיב קיבה. שתיית תוספי מזון בריאים ומזינים מדי בוקר במקומם ישפרו את מצב הבריאות ואת מצב הרוח למשך היום, וימנעו עצבים וכאבי ראש.

10. מזון מהיר מכיל קלוריות ריקות ושומנים מזיקים, ואינו כולל מרכיבים חיוניים לגוף. צריכה של תוספי תזונה במקום מזון תעשייתי מזיק זה תשפר את מצב הגוף והנפש במידה ניכרת לטווח הקצר והארוך.

למידע נוסף על תוספי תזונה והמוצרים שלנו צרו קשר
איילה נקש
אתר: www.TheGlobalWellnessTeam.com
אימייל: ayala.nakache@gmail.com

אודות הכותב:
איילה נקש
מפיצה עצמאית בתחום איכות החיים
אשמח לתת עצה לכל מי שרק צריך הכוונה באיך לשפר את איכות חייו
http://www.TheGlobalWellnessTeam.com

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il