מאמרים - חשיבותה של תזונת ספורט נכונה הדפסה מאתר מאמרים

חשיבותה של תזונת ספורט נכונה

נכתב על ידי איילה נקש

[ הדפסת המאמר ]

בשנים האחרונות גוברת המודעות לחשיבות נושא תזונת הספורט עבור אלו שמחפשים לשפר את הכושר ולפתח שרירים. כל אחד בוחר את סוג האימון שמתאים לו, אולם על כולם לקחת בחשבון שעל מנת לשפר את התוצאות יש לשלב תזונת ספורט נכונה באימונים - בדרך לתוצאות הטובות ביותר.

הסיבה שכה חשוב להקפיד על תזונת ספורט היא שבמהלך אימון כושר השרירים נפגעים ומאבדים חלבון, ואם לא יקבלו בחזרה את החלבונים, שהם אבני הבניין של השריר, הם יישחקו במקום להיבנות. זאת ועוד, ללא ויטמינים ומינרלים חיוניים, הגוף עלול אף להיפגע באימון, במקום שמצבו ישתפר.

תזונת ספורט היא תחום שהתפתח רבות בשנים האחרונות. מאז שהוחמר הפיקוח אחר החומרים הממריצים שנוטלים ספורטאים, התגבר הצורך למצוא תוספים חוקיים שיסייעו בבניית השריר. הידע שהצטבר מסייע כיום רבות גם לספורטאים חובבים, שמעוניינים לחטב את הגוף ולהוסיף למסת השריר, בזכות פעילות גופנית המשלבת גם תזונת ספורט נכונה.

חשוב לזכור כי אסור לצום לפני או אחרי אימון. לפני האימון יש לצרוך מספיק חלבונים וויטמינים כדי לחזק את השרירים ולמנוע רעב וחולשה במהלכו. גם אחרי האימון חשוב לאכול, ולא לסיים אותו על בטן ריקה. שילוב נכון בין תזונת ספורט לבין אימון הוא הדרך הטובה ביותר לא רק לבנות את השרירים ולחטב את הגוף, אלא גם לשפר את הבריאות באופן כללי. תזונת ספורט היא הדרך המשלימה הטובה ביותר לפעילות גופנית שתעלה את מסת השרירים ותוריד את אחוזי השומן בגוף בעת ובעונה אחת. זכרו כי יש לשים דגש מיוחד על תזונת ספורט לפני פעילות בשעות הבוקר, מפני שאחרי הלילה הגוף זקוק במיוחד לכוח לקראת האימון.

תזונת ספורט נכונה אינה בגדר מותרות - פעילות גופנית שאינה מלווה בתזונה מאוזנת עלולה לפתח חוסר תזונתי שעלול לפגוע עם הזמן בבריאות, בגלל השחיקה במאגרי הויטמינים והמינרלים בגוף. פגיעה זו בגוף יכולה לבוא לידי ביטוי בעייפות, בחולשה ובכאבי שרירים.

שייק בריאות הוא תזונת ספורט אופטימלית שמשלימה את הפעילות הגופנית על הצד הטוב ביותר: הוא מספק לגוף לפני ואחרי אימון את החלבונים, הויטמינים והמינרלים שלהם הוא זקוק על מנת לבנות מסת שריר, להפחית אחוזי שומן ולמנוע חולשה בזמן הפעילות, וכן מסייע בשיפור הבריאות באופן כללי.

למידע נוסף על תזונת ספורט מסוג זה ולרכישת המוצרים שלנו צרו קשר

איילה נקש
אתר: www.TheGlobalWellnessTeam.com
אימייל: ayala.nakache@gmail.com

אודות הכותב:
איילה נקש
מפיצה עצמאית בתחום איכות החיים
אשמח לתת עצה לכל מי שרק צריך הכוונה באיך לשפר את איכות חייו
http://www.TheGlobalWellnessTeam.com

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il