מאמרים - זוגיות מצליחה חייבת להיות שותפות אמיתית לדרך מסוימת הדפסה מאתר מאמרים

זוגיות מצליחה חייבת להיות שותפות אמיתית לדרך מסוימת

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]זוגיות מצליחה חייבת להיות שותפות אמיתית לדרך מסוימת / מאת יואב ברנזוןדרכים שונות

מערכת יחסים המבוססת על שתי דרכים שונות אינה יכולה להצליח לאורך זמן. דרך שונה יכולה להתבטא בעולם ערכים שונים, מנטאליות שונה, סגנון מגורים שונה, תפיסה כלכלית שונה, השקפת עולם שונה ותחומי עניין שונים בתכלית.

כאשר זוג הולך בדרכים שונות - ממילא נוצרים חיכוכים ואי הסכמות ביניהם על הדרך שלפיה יש לחיות. במקרים רבים, דרכים שונות מובילות למצב של חיים כפולים, כאשר כל אחד מבני הזוג למעשה חי בעולם משלו מבלי שיש שיתוף אמיתי או שותפות גורל ביניהם, ממש בדומה לשותפים בדירה שלמעשה אינם חולקים תכנים משותפים למעט מסגרת הדירה בה הם חיים.


שותפות לדרך אחת
שותפות לדרך אחת היא הליכה של שני אנשים אחרי אותה השקפת עולם, אותה אמונה, אותו סגנון חיים ואותו תחום של עשייה.

השותפות לדרך אחת עושה את כל ההבדל בין זוגיות אמיתית ועמוקה לבין זוגיות מאולצת ומלאכותית. כאשר שני אנשים מאמינים באותה הדרך - קל מאוד להסתדר, ישנה תחושה אמיתית של שותפות גורל והזדהות, ישנו עניין משותף רחב וישנה כדאיות גדולה בהמשך הקשר כי בני הזוג תומכים ומחזקים אחד את השני בדרך המשותפת להם.


מהי הדרך?אחת הבעיות המרכזיות הקשורות ביצירת זוגיות טובה היא העובדה שאנשים רבים אינם יודעים מהי הדרך של עצמם. הם מחפשים דרך - כי הם עדיין לא מצאו אותה, וכל עוד הם לא מצאו אותה הם יתקשו מאוד ליצור מערכות יחסים בריאות, נכונות ומתאימות.

כאשר אדם אינו יודע מהי הדרך שלו - כיצד הוא יוכל לחלוק דרך משותפת עם אדם נוסף? לכן, קודם שחולקים דרך עם בן או בת זוג יש תחילה ליצור ולבנות את הדרך שלכם, דרך שבה אתם מאמינים ואליה אתם מחוייבים.


כיצד עולים על הדרך?כדי לעלות על דרך משלכם עליכם לבחון ולהכריע בשורה ארוכה של החלטות ארוכות טווח לחיים שלכם. עליכם לבחור את סגנון החיים שאליו אתם מחוייבים, גישת העולם, האמונה שלכם, הערכים שלכם, המימוש המקצועי שלכם, המדינה שלכם, אזור המגורים שלכם ודרך המגורים שלכם.

רק אחרי שיצרתם לעצמכם דרך ברורה של חיים שאליה אתם מחוייבים לעשרות השנים הבאות - אתם בשלים ומוכנים לבחור לעצמכם שותף ובן זוג שגם הוא מאמין כמוכם באותה הדרך, באותה הגישה, שהוא רואה את עצמו באופן טבעי ואמיתי הולך בדרך שלכם ושותף לדרך הזו מרצונו.וטיפ לסיום: מערכת יחסים כושלת היא מערכת יחסים בו אחד מבני הזוג מנסה לאלץ את בן הזוג השני ללכת בדרך שלו גם אם הוא אינו מאמין בה, אינו בשל אליה או פשוט אינו אמור לפסוע בדרך הזו כי מחכה לו דרך אחרת שמתאימה לו יותר.אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/PAGE35.asp - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il