מאמרים - הניתוחים הפלסטיים המסוכנים ביותר - חלק שני: בחירת הניתוח הדפסה מאתר מאמרים

הניתוחים הפלסטיים המסוכנים ביותר - חלק שני: בחירת הניתוח

נכתב על ידי מאיר כהן

[ הדפסת המאמר ]

ניתוחים האורכים יותר משלוש שעות

ניתוח פלסטי דומה למבצע קומנדו. הנתוח צריך להיות מתוכנן בקפדנות מראש, להיות מבוצע במהירות, באופן ממוקד ובשיטה הקצרה והיעילה ביותר. כאשר הניתוח אורך יותר משלוש שעות, מאזן הנוזלים של הגוף משתבש, מתפתחת נפיחות, מערכת הקרישה מתחילה לגמגם ומספר החיידקים בחתך הניתוחי עולה באופן משמעותי ומכאן גם עולה מאוד הסיכון להתפתחות זיהום. ניתוחי הגדלת חזה, אף ועפעפיים רגילים אורכים לכל היותר 45 דקות בידיו של מנתח פלסטי מיומן. הקטנת חזה, מתיחת פנים או מתיחת בטן מבוצעים על ידי פלסטקאי מיומן תוך פחות משלוש שעות. בררו כמה זמן ימשך הניתוח שלכם. הזהרו ממנתחים איטיים מדי או כאלה שאינם יודעים בדיוק מראש כמה זמן יארך הניתוח. המנעו מניתוחים האורכים יותר משלוש שעות. הם עלולים להיות מסוכנים עבורכם !


ניתוחים בדרכי הנשימה

ניתוחי אף כוללים לרוב חתך בריריות האף, ניסור ושבירה של עצמות בפנים, יישור וכריתה של חלק ממחיצת האף והסרה של קונכיות האף . זרימת הדם באזור האף היא גדולה מאוד. לכן, תמיד יהיה דימום מאזור האף לאחר הניתוח. המנתח שלכם צריך לקחת זאת בחשבון ולדאוג לאשפוז לילה לאחר ניתוח בדרכי הנשימה. דימום כזה עלול להיות מסוכן ומחייב השגחה מתאימה במרכז הרפואי, במשך שמונה שעות לפחות לאחר הניתוח.


ניתוחים נרחבים מדי

אז החלטתם לשאוב את השומן מהמותניים, מהירכיים מהבטן, מהסנטר ומהקפלים בגב והכל באותו יום. רבותי, זה מ ס ו כ ן ! ניתוחים פלסטיים נרחבים מדי ובפרט שאיבת שומן בנפח העולה על 5 ליטרים קשורים לסיבוכים קשים עד כדי מוות. קחו זאת בחשבון. עדיף לעבור טיפול בשלבים מאשר טיפול אחד, נרחב מדי, העלול לגרום לסיבוכים.


ניתוחים משולבים בפזיזות

שלוב של שני ניתוחים גדולים תחת הרדמה כללית אחת מלווה בהחלמה קשה יותר ובסיכון מוגבר לסיבוכים. הגישה האומרת "אם אני בהרדמה אז אני מעדיפה לעשות הכל ביחד" איננה נכונה ועלולה אף להיות מסוכנת. ניתוח אף פשוט ביחד עם שאיבת שומן קטנה או הגדלת חזה זה שילוב סביר. אבל, הקטנת חזה ביחד עם שאיבת שומן נרחבת זה שילוב מסוכן העלול להיות מלווה בכאבים בלתי סבירים, קושי בנשימה, תמט של הראות ודלקת ראות. כמו כן, בגלל הכאבים, המטופלים אחרי ניתוחים גדולים משולבים, ניידים פחות ולכן הם בסיכון מוגבר לפתח קריש במערכת הורידים של הרגליים ואף תסחיף ראתי.


ניתוחים במטופלים עם מחלות רקע

המטופלים המושלמים הם צעירים ובריאים לחלוטין. אולם, חלק לא קטן מהמטופלים מעל גיל 50 הפונים למנתח הפלסטי, סובלים מבעיה רפואית אחרת כמו: יתר לחץ דם, כולסטרול גבוה, סוכרת, הפרעה בקצב הלב, כאבים כרוניים או בעיה נפשית כמו חרדה או דכאון. אחרים, נוטלים באופן קבוע תרופות לדלול הדם, לטיפול בכולסטרול, לאיזון סוכרת, לאיזון יתר לחץ דם או לשיפור מצב הרוח. אנא דווחו למנתח הפלסטי ולרופא המרדים על כל המחלות ועל כל התרופות אותן אתם נוטלים באופן קבוע או מזדמן. הצוות הרפואי ידאג להכין אתכם לקראת הניתוח. לדוגמא, תרופות לדילול הדם כמו אספירין יש להפסיק שבועיים לפני הניתוח. במקרים נבחרים יפנה אתכם המנתח הפלסטי לקבלת המלצות או אישור לביצוע הניתוח מרופא מומחה  אחר כמו קרדיולוג, המטולוג או פסיכיאטר.


ב ה צ ל ח ה !

אודות הכותב:
ד"ר מאיר כהן הוא מנתח פלסטי בכיר בארץ, העוסק בכירורגיה פלסטית. לד"ר מאיר כהן נסיון בתחום של ניתוחים פלסטיים וביניהם - שאיבת שומן, ניתוח אף, הגדלת חזה, הקטנת חזה ועוד.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il