מאמרים - האם אתם אסטרטגים, טקטיקנים או מאלתרים? הדפסה מאתר מאמרים

האם אתם אסטרטגים, טקטיקנים או מאלתרים?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]האם אתם אסטרטגים, טקטיקנים או מאלתרים? / מאת יואב ברנזוןאלתור

אלתור היא פעולה יצירתית ובלתי צפויה שאינה מבוססת על תכנון, שיטה, אסטרטגיה או חשיבה מתוכננת אלא על אימפולסיביות, צורך לכבות שריפה או פשוט מצב של אין ברירה.

מאלתרים הם בדרך כלל אנשים מאוד לא יציבים, לא אמינים, שקרנים, חסרי עמוד שדרה, חסרי אופי או אינטגריטי שמשנים את דעתם במהירות ובהתאם לנסיבות המשתנות - בלי יכולת להבין כלל מה הם באמת רוצים ולאן הם באמת שואפים להגיע.


טקטיקה
טקטיקה היא פעולה טכנית המבוססת על סוג של תכנון קצר טווח במטרה להשיג יעד מוגדר מראש - אך מבלי לראות את התמונה הכוללת.

טקטיקנים הם אנשים יציבים שאינם משנים את דעותיהם במהירות אלא הם פועלים בהתאם לתוכנית מוגדרת מראש, אך פעמים רבות הם מחמיצים את התמונה הגדולה והשגת המטרה שלהם מלכתחילה היא חלקית ולא מספקת.


אסטרטגיהאסטרטגיה היא פעולה ממושמעת מאוד וסדורה המבוססת על תכנון לטווח ארוך וראייה כוללת של תמונת המצב המלאה.

אסטרטגים הם אנשים ממושמעים מאוד, יסודים ומתוכננים שאינם משנים את דעותיהם כמעט לעולם, הם מחוייבים לתוכנית "הגדולה", הם יודעים בדיוק מה הם רוצים ויש להם את הסבלנות והמשמעת להשיג זאת.


מה עדיף?אלתור היא גישה נפסדת, ילדותית ושטחית שאינה מביאה להישגים, אלא רק בטווח המיידי. טקטיקה היא חשובה לטווח הקצר אך היא מזיקה מאוד לטווח הארוך.

אסטרטגיה היא הדרך העדיפה משום שהיא מעמיקה, כוללת מאוד, מסודרת ומביאה לתוצאות מצוינות בטווח הארוך. רק באמצעות אסטרטגיה נכונה ניתן להגיע להישגים משמעותיים בחיים - בכל התחומים.וטיפ לסיום: אסטרטגיה היא היכולת להבין מצבים מורכבים לפרטי פרטים, ליצור פתרונות נכונים לטווח הארוך יחד עם המחויבות, הסבלנות והמשמעת להיצמד לפתרונות הללו עד הסוף וללא סטיות בדרך.אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/PAGE35.asp - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il