מאמרים - דיאטה בחורף הדפסה מאתר מאמרים

דיאטה בחורף

נכתב על ידי ענת לובלינסקי

[ הדפסת המאמר ]

החורף הוא תקופה קשה לשמירה על משקל והתחלה של דיאטה . הימים הקרים, החושך שעולה מוקדם והשעות הרבות שנמצאים בבית, גורמים לנו לאכילה מרובה, לנשנוש בלתי פוסק ולשבירת כל הגבולות ששמנו לעצמנו בכזאת קלות בקיץ. במסגרת עבודתי אני נתקלת הרבה באנשים שחושבים שזה לא יהיה נורא אם הם יוותרו לעצמם קצת במהלך החורף, וכשיגיע הקיץ הם יחזרו לתפריט דיאטה ולספירת קלוריות כדי לתקן את מה שעשו. בחורף, לטענתם, הבגדים החמים והגדולים מסתירים את השומן שנצבר, לא הולכים לים או לבריכה עם בגד ים, הגוף פחות חשוף וזה נותן להם כביכול אישור לאכילה מופרזת ושבירת הדיאטה. מה שהם לא לוקחים בחשבון זה את הקושי להוריד את השומנים שנצברו במהלך חודשי החורף ואת הקושי להחזיר את עצמם למסגרת של דיאטה נכונה ושל אכילה בריאה. היציאה משליטה יכולה להיות קריטית עבור מי שאוהב לאכול ונמצא בדיאטה.
מדוע קשה לעשות דיאטה בחורף?
הרבה שואלים אותי מדוע בחורף עולים במשקל ויותר קשה לעשות דיאטה? יש לזה מספר הסברים:

ראשית, אנו מאמינים כי בתקופת החורף הגוף צריך לאכול יותר כדי להתחמם. זה כמובן לא נכון, כיוון שככל שהגוף צורך יותר מזון, הוא מוציא את האנרגיה כדי לעכל אותו ולא מפנה אותה לחימום. חשוב להקפיד על דיאטה נכונה. דבר נוסף שמשפיע על האכילה בחורף הוא השעות הארוכות שמבלים בבית וכדי להעביר את הזמן אנחנו מכינים לעצמנו כוס קפה או תה לפעמים מספר פעמים בערב. אך אצל מי זה באמת נגמר רק בכוס קפה או תה? הרי מתבקש שתבוא עם זה גם חתיכת עוגה או עוגייה. מעבר לזה, בחורף פחות מתחשק לעסוק בפעילות גופנית שהיא חשובה מאוד לדיאטה ולשמירת המשקל. כשקר בחוץ ויורד גשם לא בא לנו לשים את בגדי הספורט ולהתאמן. עוד דבר מאוד חשוב הוא שתיית מים, כשקר בחוץ אנו נוטים לשתות פחות מים, שתיית מים חשובה מאוד לתהליך חילוף החומרים בגוף ואם במהלך החורף אנו לא נותנים לגוף את הנוזלים שהוא צריך, אנו פוגעים בקצב חילוף החומרים שלו.

אז איך עושים דיאטה בחורף?
אז מה עושים כדי לעבור את החורף בשלום ולא להגיע לקיץ עם עודפי שומן? איך אפשר לשמור על דיאטה מאוזנת גם בימי החורף הקרים? הנה לכם מספר טיפים חשובים שיעזרו לכם להתחיל דיאטה בחורף או לשמור על הישגי הירידה במשקל מהקיץ:

בראש ובראשונה אתם צריכים להחליט שזה מה שאתם רוצים, החלטה אומרת להכין את הבית לחורף שיהיה גם דיאטטי אבל גם בריא וטעים. קנו לעצמכם פירות חורף, הכינו תבשילי ירקות ומרקים שווים, קנו חטיפי בריאות וגרנולה כתחליף לעוגות ועוגיות. דייסות סולת או קוואקר הן תחליף נהדר לארוחות בוקר, הן גם מזינות, טובות לדיאטה, וגם מחממות.
נקו את הארונות, ארונות מלאים בממתקים הם אויביו המושבעים של כל מי שעושה דיאטה והם יכולים להפיל אתכם.
שתו 12 כוסות מים ביום, אם קשה לכם לשתות מים בחורף אתם יכולים להכין לעצמכם מים חמים עם נענע או מים חמים עם פרוסת לימון. (קפה ותה לא נחשבים לנוזלים)
לכו למכירות סוף העונה וקנו לעצמכם בגד שקטן עליכם, והבטיחו לעצמכם שעד הקיץ אתם נכנסים אליו וגם סוגרים אותו.
שימו על המקרר תמונה שלכם כמו שהייתם לפני הקילוגרמים המיותרים, שתזכיר לכם מהי מטרת הדיאטה ולמה אתם עושים את זה.
מעבר לתפריט דיאטה, עסקו בפעילות גופנית, הדרך הכי טובה לחמם את הגוף בחורף היא פעילות גופנית.
הסתכלו על לבישת השכבות של הבגדים כהזדמנות מצוינת לרדת במשקל בצורה איטית ומבוקרת וללא כל לחץ מהסביבה ובלי לצפות לתוצאות מהירות, במקום כעל הזדמנות לגדל מתחתם שומנים.
השאירו את הירקות ואת הלימון מחוץ למקרר כדי שתוכלו ליהנות מסלט טעים יותר ולא מקפיא שיניים.

שיהיה לכם חורף נעים וחמים!

דיאטה מוצלחת!

אודות הכותב:
ענת לובלינסקי - אימון דיאטה אישי

  • דיאטה - אימון דיאטה אישי
  • [ הדפסת המאמר ]

    מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
    http://www.articles.co.il