מאמרים - 6 עקרונות להתנהגות נכונה של מספר 2 הדפסה מאתר מאמרים

6 עקרונות להתנהגות נכונה של מספר 2

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]



6 עקרונות להתנהגות נכונה של מספר 2 / מאת יואב ברנזון



מהו מספר 2 ?

מספר 2 הוא אדם שאינו נמצא בעמדה המובילה, הדומיננטית והראשונה בזוגיות או במערכת יחסים מקצועית אלא תפקידו הבסיסי הוא דווקא להיות בעמדה 2 - להיות מסייע, מאפשר ומשקף עבור מספר 1.

ביחסים, בזוגיות, במקומות עבודה ובכלל בחיים - הרבה אנשים רוצים ושואפים להיות מספר 1. אלא שלא כל אדם מתאים להיות מספר 1 ומן הסתם לא כולם יכולים להיות מספרי 1. אם יש לכם בוסים בעבודה שאתם רוצים ללמוד להסתדר איתם היטב או אם אתם נמצאים במערכת יחסים זוגית עם בן זוג שהוא דומיננטי ומוביל מאוד ואתם רוצים ללמוד כיצד להתנהל נכון מולו הקפידו על העקרונות הבאים:


1) שואל ולא פוקד


מספר 2 אינו פוקד ונותן הוראות ביצוע אלא הוא שואל, יוצר הזדמנויות מעלה כל מיני אפשרויות למספר 1. מספר 2 שמנסה לתת פקודות למספר 1 ייתקל מהר מאוד בתגובה של זלזול, ביטול, עצבים או התרחקות מצד מספר 1.


2) מציע ולא מכתיב



מספר 2 לא כופה, מכתיב או אונס את מספר 1 לפעול לפי דרכו, אלא הוא מציע רעיונות ומניח למספר 1 לבחור את הרעיון שנראה לו מתאים.


3) ממתין ולא דוחף



מספר 2 חייב ללמוד להיות סבלני ורגוע. הוא אינו פושר שדוחף כל הזמן אלא הוא יודע להמתין בסבלנות עד שמספר 1 ייקח את ההחלטות שלו. מספר 2 שמנסה לדחוף ולהאיץ את מספר 1 יקבל בדרך כלל תגובה של התנגדות וגרירת רגליים ולא של שיתוף פעולה. לעיתים, מספר 1 יעשה דווקא למספר 2 כי הוא מרגיש שמספר 2 דוחף ויוזם יותר ממנו וזה מאיים על מקומו ומפריע לו.


4) משתף פעולה ולא מתנגד



מספר 2 יודע לשתף פעולה עם הרעיונות וההחלטות של מספר 1. בדרך כלל הוא "לא יעשה בעיות" אלא "יזרום" אחרי מספר 1. מספר 2 שמתנגד לכל הצעה או רעיון של מספר 1 יצור חיכוכים ומאבקים קשים בינו לבין מספר 1 על הדומיננטיות בקשר.


5) חיובי ולא ביקורתי



מספר 2 הוא אדם שיודע להיות מקבל, מכיל, חיובי וקליל. מספר 2 שהוא ביקורתי ושלילי כלפי מספר 1 יקבל ביקורת חזרה, או התרחקות, או הסתגרות של מספר 1.



6) מתחשב ולא מנצל


מספר 2 אמור להתחשב במספר 1, להקל עליו ולתמוך באינטרסים שלו. מספר 2 שמנסה "לרכב" על מספר 1 ולנהל אותו נתפס בעיני מספר 1 כנצלן ולכן לא יזכה לשיתוף פעולה מצד מספר 1 אלא דווקא לניצול הדדי או למאבקים וחיכוכים בלתי פוסקים של השליטה בקשר.




וטיפ לסיום: מי שרוצה להצליח במערכת יחסים מקצועית או זוגית עם מספר 1 חייב ללמוד להיות מספר 2.


אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/PAGE35.asp - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il