מאמרים - האם זה הזמן להיכנס לשוק ההון? הדפסה מאתר מאמרים

האם זה הזמן להיכנס לשוק ההון?

נכתב על ידי גבע גזית

[ הדפסת המאמר ]

האם זה הזמן להיכנס לשוק ההון?

השווקים סוערים, הבורסה מתמוטטת ומיליוני אנשים מסביב לעולם מאבדים עשרות אחוזים מערך תיקי ההשקעות שלהם. ככל שמנסים להרגיע אותנו ולגרום לנו להשאיר את הכסף שלנו בבורסה, כך הפאניקה מתגברת והירידות מתחזקות.

אז...האם זה הזמן להיכנס לבורסה ולשוק ההון?

התשובה מאוד תלויה לאיזו נגזרת מתוך שוק ההון אתה בוחר להשקיע ומהי רמת הידע והמקצועיות שלך לגבי אותה נגזרת השקעה/מסחר.
האם אתה משקיע/סוחר בשוק הישראלי או בחו"ל, במניות, קרנות, תעודות סל, אג"חים, אופציות, מט"ח או חוזים עתידיים?

האם הכלים והידע שלך מותאמים לפעולות בכל תנועה של השוק? למעלה וגם למטה.
האם אתה יודע כיצד להרוויח בכל מצב של השוק?
האם אתה יודע איך להגן על תיק ההשקעות שלך בכל מצב של השוק?

חלק יגידו לך כי זה הזמן הטוב ביותר לאיסוף מניות במחירי מציאה. אם אתה יודע לנתח חברות ולסנן את המניות בעלות הסיכוי הרב ביותר לעליות מעכשיו, יכול להיות שזו תהיה הזדמנות בשבילך.
מניסיוני, לרוב האנשים אין את הידע והכלים לבחון ולמצוא את ההזדמנויות. בנוסף, חוק ראשון בהשקעות/מסחר בשוק ההון הוא ללכת עם המגמה ולא נגדה. כל קניה של סחורה עכשיו תהיה פעולת מיצוע והימור נגד המגמה וסיכוי להפסד גדול יותר.

לכן כניסה לשוק ההון תהיה רק לנגזרות שמאפשרות להרוויח משני כיווני השוק, מעליה וגם מירידה ללא מגבלה, נגזרות שמאפשרות לבצע פעולות הגנה לתיק ההשקעה/מסחר ונגזרת שמאפשרת מסחר יומי ותוך יומי ע"י פלטפורמות מסחר מקצועיות.

נקודה חשובה נוספת לגבי קבלת החלטה האם להיכנס לשוק ההון עכשיו היא גודל תיק ההשקעות שלך בכסף. רוב האנשים מנהלים תיק קטן שכל תנודה בשוק מעיפה אותם החוצה בסטופים והם רואים איך השוק נע בכיוון שחשבו אבל מבחוץ עם הפסד כספי.
לכן, המלצתי לרוב האנשים בעלי חשבון מסחר שקטן מכמה עשרות אלפי דולרים, היא להמתין מבחוץ עד שהשוק יירגע ולהמשיך לתרגל מסחר על פלטפורמות דמו (סימולציה).

ככלל, אני מעדיף להיות בלתי תלוי בתנועות השוק ולסחור ברמה היומית-תוך יומית ולהיות עם כל הכסף בכיס ולא בבורסה המהלך שעות הלילה וכשהבורסה בניו יורק סגורה.
אנשים מודאגים שואלים אותי איך אני מסתדר עם הירידות החזקות של השוק ואני עונה שלי שזה ממש לא משנה מה השוק עושה, אני מרוויח ללא קשר לתנועת השוק בכל מקרה וישן טוב מאוד בלילה.

בשוק ההון מה שעולה יורד ומה שיורד עולה עוד יותר.

בברכה,

גבע גזית - מנכ"ל -
Geva International Trading
09-7678138, 054-2076655
חוזים והעתיד נראה מבטיח!
www.gevatrade.com

אודות הכותב:
גבע גזית - מנכ"ל
Geva International Trading
סוחר פעיל, מאמן ומרצה מדהים
www.gevatrade.com

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il