מאמרים - תוכניות שותפים - להרוויח כסף מהבית הדפסה מאתר מאמרים

תוכניות שותפים - להרוויח כסף מהבית

נכתב על ידי אייל מושקוביץ

[ הדפסת המאמר ]

רבים שואלים את עצמם את השאלה כיצד ניתן להרוויח כסף מהאינטרנט. קהל המשתמשים ברשת מחולק לשני סוגים - הרוב הכמעט מוחלט גולש ברשת להנאתו או למטרות מחקר אך אינו מייצר רווחים ממנה ואילו החלק השני והקטן יודע לנצל את האינטרנט למטרות כלכליות ומבין איך להרוויח כסף ברשת.

קיימות דרכים רבות לעשות זאת, הברורה מכולן היא לפתוח אתר אינטרנט מסחרי ולמכור דרכו מוצר או מוצרים מסוימים. אך מעבר לדרך הברורה קיימות מספר שיטות נוספות ליצירת רווחים.

אחת מהדרכים היא בעזרת תוכניות שותפים ועליה אפרט מעט במאמר זה.

תוכניות השותפים הן קרוב לוודאי הדרך הפופולארית ביותר כקיום ברשת לשיווק וקידום מכירות של מוצרים. השיטה פשוטה ומבוססת עמלות: אדם או אתר מוכרים מוצר כלשהוא ברשת ומציעים לכל המעוניין והמתאים לשווק את המוצר שלהם בתמורה לעמלה.
צורות השיווק משתנות ונתונות לדמיונו וניסיונו של המשווק. הדרכים המוכרות והנפוצות ביותר הן בעזרת מנועי חיפוש - קידום המוצר בצורה אורגנית במנועי החיפוש או קידומו בצורה ממומנת ושיווק בעזרת רשימות תפוצה - דואר פרסומי.

ישנן שלושה סוגי עמלות שונות עליהן יכולה להתבסס תוכנית שותפים:

תשלום עבור הקלקה: בשיטה זו משלם בעל המוצר למשווק בעבור כל הקלקה שמבצע גולש על מודעת המוצר. התשלום בדרך כלל הוא נמוך עבור הקלקה ועל מנת שהמשווק יוכל להרוויח כסף טוב עליו לייצר מצב בו הרבה גולשים מקליקים עליה. יתרון השיטה הזו הוא שהגולש לא נדרש לבצע כל פעולה ובוודאי שלא לשלם אלא רק להקליק על מודעה. חסרונות השיטה: התשלום בעבור כל הקלקה בדרך כלל נמוך.

תשלום עבור ליד: בשיטה זו משלם בעל המוצר למשווק בעבור כל דרך התקשרות ללקוח פוטנציאלי של המוצר. המשווק צריך לייצר פרטים של גולשים אשר מעוניינים במוצר או מעוניינים לשמוע פרטים נוספים ולהעבירם לבעל המוצר. יתרונות השיטה: למרות שהגולש צריך למלא פרטים הוא עושה זאת ביתר קלות מאשר ממש לקנות את המוצר, משימת המכירה עדיין מוטלת על בעל המוצר. חסרונות השיטה: גולשים רבים לא מעוניינים להשאיר פרטים באתרים לא מוכרים מתוך חשש מסוים.

עמלת מכירה: בשיטה זו מקבל המשווק אחוזים או סכום קבוע בעבור כל מכירת מוצר שביצע. יתרון השיטה: עמלות גבוהות. חסרון השיטה: קשה למכור.

לסיכום, הדרך המומלצת והאהובה עליי ביותר היא התשלום בעבור ליד. השגת לידים קלה יותר ממכירת מוצרים והתשלום עבור ליד יכול להגיע לסכומים גבוהים יחסית, לעתים אף כמה עשרות דולרים לליד אם מדובר בתחום בו המוצרים יקרים במיוחד (כמו ביטוח, הלוואות וכו..)

אם אתם מעוניינים להרוויח כסף באינטרנט הייתי ממליץ לכם לחקור שיטה זו.

אודות הכותב:
אייל מושקוביץ הוא מקדם ומשווק אתרים. בעל האתר www.k-atarim.com שמתאר דרכים מתוחכמות להרוויח כסף מהבית.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il