מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]מה משפיע על חיינו יותר - הסביבה והחברה או הפנימיות והאישיות? / מאת יואב ברנזוןהדור הראשון - הסביבה והחברה משפיעים יותרהתורה הפסיכולוגית עברה גלגולים ושינויים רבים מאז היווצרה. בתחילת הדרך, התפיסה הפסיכולוגית המסורתית חרטה על דגלה את המחשבה לפיה השפעת ההורים והסביבה היא קריטית, ולכן מרבית הבעיות הנפשיות של בני האדם נוצרות כבר בתקופת הילדות על ידי הסביבה שעיצבה אותם בעודם רכים וניתנים להשפעה חיצונית.תפיסה פסיכולוגית זו שיקפה למעשה את הגישה התרבותית שרווחה באותה תקופה בעולם ולפיה - בני האדם אינם שולטים על גורלם אלא גורלם הוא השולט בהם, וגורל זה נקבע באופן שרירותי על ידי הסביבה לתוכה הם נולדים.הדור השני - גם סביבה וגם אישיותבעידן המודרני, השתנתה מעט הגישה הפסיכולוגית הקלאסית והפכה לגישה מאוזנת יותר. על פי גישה חדשנית ומודרניסטית זו, הסביבה והאישיות משפיעים במשותף על בני האדם ועל בעיותיהם, ואין אפשרות לבודד את המרכיב הסביבתי מהאישיותי כי הם שלובים האחד בשני.שלב זה גם הוא שיקף תפיסה תרבותית רווחת באותה עת, לפיה יש לאדם כוחות גדולים יותר לשלוט בחייו ובנפשו מכפי שסברו תחילה, אולם עדיין אין הוא משוחרר מההשפעות הסביבתיות והמשפחתיות שלו לחלוטין.הדור השלישי - רק האישיות קובעתבעידן הפוסט-מודרני, חל מהפך נוסף בחשיבה הפסיכולוגית ובפילוסופיה הנפשית בחיפוש אחר תשובה מעמיקה ואמיתית יותר על טבעו של האדם. עידן זה מיוצג על ידי עמדה נחושה ויומרנית בהרבה מכל קודמותיה - ולפיה האדם הוא תוצר רק של מה שהוא בוחר להיות ולחשוב, ושבסופו של דבר רק האישיות של האדם והמוכנות שלו ללמוד ולהשתנות היא הקובעת את גורלו בחיים.אנו נמצאים בתקופה מסעירה וחדשנית מאין כמותה, בה האדם מתקרב אט אט להכרה שלמעשה הוא חסר כל גבולות והוא מסוגל - אם רק יחפוץ בכך - ללמוד כיצד לשלוט במציאות חייו תמיד, בכל עת ובכל זמן.וטיפ לסיום: הדור השלישי בפילוסופיה הפסיכולוגית מכיר בכך שהכל תלוי רק בנו, וששום דבר בילדות שלנו לא עוצר בעדנו מלשגשג, למצוא אושר ולפרוח.אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il