מאמרים - מדוע אנשים מפחדים להיות אוטנטיים? הדפסה מאתר מאמרים

מדוע אנשים מפחדים להיות אוטנטיים?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]מדוע אנשים מפחדים להיות אוטנטיים? / מאת יואב ברנזוןפחד שלא יאהבו אותיהסיבה המרכזית שאנשים מפחדים להיות אוטנטיים היא הפחד שמא לא יאהבו אותם, יתרחקו מהם ואף ידחו אותם אם הם יבחרו להיות אמיתיים.הסיבה שבגללה אדם מלכתחילה בוחר להתרחק מהאישיות האוטנטית שלו ולייצר במקומה אישיות מזויפת ומלאכותית היא הרצון להיות נאהב, מקובל ואהוד על ידי אחרים במקום על ידי עצמו.זיוף עצמי כדי לקבל אהבהאנשים רבים חיים בתחושה שאם הם יעזו ויראו את פרצופם האמיתי - אף אחד לא ירצה בחברתם. לכן, כדי לקבל אהבה הם יוצרים זיוף עצמי.הפרדוקס הוא שהאהבה שהם מקבלים גם היא זיוף - כי לא אותם אוהבים אלא את האישיות המלאכותית והמזויפת שהם יצרו במקומה.בחזרה לעצמי האוטנטי והבוגרלכן, מי ששואף ורוצה לקבל אהבה אמיתית - חייב להיות אמיתי תחילה. מי שמזייף - יקבל גם אהבה מזויפת. אבל מי שמעז להיות יותר ויותר אמיתי, כנה, חשוף, בטוח בעצמו ואוטנטי - יקבל את אותו היחס בחזרה.ישנם מקרים שבהם אנשים שהופכים להיות אוטנטיים אינם מקבלים הערכה ואהבה מסביבתם הקרובה, כי זו אינה מקבלת או מאוימת מהשינוי שהם עברו ומהערכים החדשים שהם מייצגים עתה. אנשים אלה צריכים לחפש את ההערכה במקומות אחרים, אצל אנשים המדברים בשפה שלהם ומבינים ומעריכים את האוטנטיות שלהם.וטיפ לסיום: אל תהיו אוטנטיים כדי לקבל מאחרים הכרה או אהבה. היו אוטנטיים כדי שתוכלו לחיות בשלום עם עצמכם ולקבל הכרה מעצמכם.

אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il