מאמרים - הוא נמצא בתוכנו כדי להרוס לנו את החיים - איך מתמודדים איתו? הדפסה מאתר מאמרים

הוא נמצא בתוכנו כדי להרוס לנו את החיים - איך מתמודדים איתו?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]הוא נמצא בתוכנו כדי להרוס לנו את החיים - איך מתמודדים איתו? / מאת יואב ברנזוןהנודניק הוא הקול השלילי וחסר האונים שבתוכנוהוא תמיד יאמר לנו שזה בלתי אפשרי, שאנחנו לא נצליח, שחבל על המאמץ, שתמיד נישאר באותה הנקודה, שהרעיונות שלנו גרועים, שעדיף היה שלא היינו עושים כלום, שהכי טוב זה לוותר ושכדאי להניח להכל.זהו הנודניק הפנימי שבתוכנו והוא זה האחראי על הקולות השליליים וחסרי האונים שבתוכנו. זהו אותו כוח מכביד ומוריד שמרפה את ידינו אל מול כל מאמץ לשפר, להיטיב, להעשיר, לשמח ולייפות את חיינו. הוא זה שלוקח אותנו למחוזות הדיכאון, הריפיון, האבדון והשיגעון.זה או אנחנו או הואאנחנו אלה שצריכים לבחור בין הקול השלילי לבין הקול החיובי בתוכנו. זה תלוי למי נקשיב - לנודניק או לקול החיובי. אם נקשיב לנודניק - נפסיד ונחמיץ אינספור אפשרויות לגדול ולהשתפר, ניתקע בחיים ונתחיל להתדרדר ולהתדרדר. לעומת זאת, אם נקשיב לקול החיובי - נמצא בתוכנו את הכוח להתקדם עוד ועוד ולהפוך את חיינו למוצלחים יותר ויותר.הקול השלילי בתוכנו הוא קול של הרס עצמי, של ביטול עצמי, של שנאה עצמית, של תחושת מה הטעם. הקול הזה טבוע בתוך כל אחד מאתנו מרגע לידתנו. הוא הולך איתנו לכל מקום שאליו נלך. הוא רודף אחרינו בכל רגע, בכל שעת מבחן ובכל התמודדות משמעותית שלנו בחיים. הוא זה שממתין תמיד לנפילה שלנו כדי להגיד לנו "אמרתי לך". הוא זה שמטרתו היחידה בחיים היא להרוס לנו כל הזדמנות להצליח. לכן, התפקיד החשוב ביותר בחיים שלנו הוא ללמוד כיצד לנטרל את הנודניק הפנימי שלנו וכיצד להביס אותו, אחרת הוא יביס אותנו ויהרוס את חיינו בוודאות.ניתן לנצח ולהביס את הנודניקחיוביות ואהבה עצמית הם הדרך להתמודד עם הנודניק הפנימי. אהבה עצמית נותנת ביטוי לקול החיובי שלנו ולא לקול השלילי. היא נוטעת בתוכנו את המרץ ואת האופטימיות. היא מאפשרת לנו להאמין, לקוות ולעשות, ואף פעם לא לאבד את זה.זכרו, ניתן לנטרל, לנצח ולהביס את הנודניק שבתוכנו - אם רק נחליט באופן שיטתי ועקבי להילחם בו מלחמת חורמה, יום אחרי יום ושעה אחר שעה. אלו שלוקחים על עצמם את המשימה הזו בשיא הרצינות - מבטיחים לעצמם חיים טובים וחיוביים.וטיפ לסיום: ההבדל בין הצלחה לכישלון קשור ליכולת שלנו להעדיף תמיד את הקול הפנימי החיובי על פני הנודניק שלנו.

אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il