מאמרים - מהו ההבדל בין זיכרון לטווח קצר וזיכרון לטווח ארוך? הדפסה מאתר מאמרים

מהו ההבדל בין זיכרון לטווח קצר וזיכרון לטווח ארוך?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]מהו ההבדל בין זיכרון לטווח קצר וזיכרון לטווח ארוך? / מאת יואב ברנזוןזיכרון לטווח קצרזיכרון לטווח קצר הוא מערכת הזיכרון המיידי שלנו. מערכת זו היא מערכת זיכרון מאוד מצומצמת שמסוגלת לזכור מעט מאוד פרטים.תפקידה של מערכת זו היא לסייע לנו בפעילות השוטפת והיומיומית שלנו ולעזור לנו לזכור דברים מיידים שקורים עכשיו בזה הרגע ולא דברים שקרו או יקרו בטווחים של דקות, שעות או ימים מעכשיו.זיכרון לטווח ארוךהזיכרון לטווח ארוך הוא מערת הזיכרון העמוקה שלנו. זוהי מערכת זיכרון ענקית, כמעט אינסופית, המקפלת בתוכה את כל הידע והניסיון שלנו.תפקידה של מערכת זו היא לאפשר לנו להתפתח ולממש את מלוא הפוטנציאל שלנו על ידי זכירת כל המיומנויות, הידע, ניסיון החיים והחכמה שלנו. למעשה, מערכת זו זוכרת את כל מה שאי פעם קרה לנו וכמות המידע שהיא מכילה היא אינסופית.כיצד מנהלים את בנק הזיכרון שלנו?חשוב מאוד לנהל נכון את בנק הזיכרון שלנו. רוב האנשים מעמיסים על מערכת הזיכרון לטווח קצר שלהם המון פרטים ומידע, וכתוצאה מכך הופכים עצבניים, מתוחים וכעוסים במקום להפנות את המידע למערכת הזיכרון לטווח ארוך.שימו לב, הדבר החשוב הוא תמיד לפנות עד כמה שניתן את מערכת הזיכרון לטווח קצר מכל מידע לא חשוב או מיידי. לא להעמיס על הראש דבר, אלא להיות ראש חלק, נקי וחסר ידע. את הידע יש לשאוב ממערכת הזיכרון לטווח ארוך רק כשצריכים או זקוקים לו.וטיפ לסיום: מי שלומד לנהל נכון את בנק הזיכרון שלו - הופך להיות אדם אפקטיבי ביותר שזוכר הכל ללא מאמץ.

אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il