מאמרים - מדוע גאונים סובלים במיוחד מהפרעות קשב? הדפסה מאתר מאמרים

מדוע גאונים סובלים במיוחד מהפרעות קשב?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]מדוע גאונים סובלים במיוחד מהפרעות קשב? / מאת יואב ברנזוןגאונות מהי?גאונות היא היכולת להיות בעל קשב מוגבר וחריג לגבי תחום מסוים. גאונים הם אנשים שיש להם קשב עמוק במיוחד בתחום אחד או שניים בחיים.הקשב העמוק שלהם נובע מרגישות חריגה וגבוהה מאוד לגבי מה שנמצא סביבם. למעשה, גאונים הם אנשים בעלי רגישות יתר לתחום מסוים וכתוצאה מכך הם גם בעלי הבנה מעמיקה ושליטה כמעט מוחלטת באותו התחום, כמו למשל, תחום מוסיקלי, מתמטי, עסקי או אומנותי.קשב מוגבר מחייב מרחב הקשבה מורחב וגדוללגאון יש יכולת הקשבה מוגברת ולכן הוא זקוק למרחב הקשבה שקט וגדול הרבה יותר מאשר האדם "הרגיל". בדיוק כפי שאדם שיש לו מכשיר שמיעה חזק במיוחד והוא שומע כל רחש שסביבו אינו יכול להיות במסיבה סוערת ורועשת כי אוזניו ייחרשו מרוב רעש ורגישות למיליוני הצלילים השונים שסביבו, לעומת אדם "רגיל" שלא יתקשה לעמוד בעוצמת הצלילים.מערכת החינוך היא מערכת בינונית המחנכת לבינוניות ואינה יודעת כיצד להתמודד עם גאונות ומצוינות. לכן, במסגרות חינוך רגילות ובכלל במערכות החיים הנורמטיביות אין מקום לגאונים, כי גאונים זקוקים למרחב הקשבה גדול ולספייס עצום בחיים שלהם, והמערכות הללו אינן מכירות או מסוגלות לספק מרחבי הקשבה גדולים ומיוחדים אלא רק מרחבי הקשבה "רגילים", קטנים ומצומצמים.הפרעת קשב מובילה לתפקוד לקוי של הגאוןתופעת הפרעת הקשב פוגעת באופן מיוחד בגאונים במידה ולא מאפשרים להם מרחב הקשבה שקט, גדול ומוגן משום שהם רגישים בצורה חריגה. ילדים גאונים המוצפים בשלל של גירויים חיצוניים או בלחצים חיצוניים מאבדים את הריכוז והקשב של עצמם, דבר שפוגע מאוד גם בתפקוד היומיומי שלהם.הדרך להתמודד עם הבעיה היא לזהות גאונים ולאפשר להם ליצור מרחבי קיום מוגנים, שקטים וגדולים בהם הם יוכלו להתרכז, להקשיב לעצמם ולממש את הגאונות שלהם ללא הפרעות חיצוניות, ללא התערבויות וללא לחצים מיותרים.וטיפ לסיום: עודף לחצים חיצוניים ואי יצירת מרחב שקט וגדול מספיק הופך דווקא את הגאונים לאנשים ה"לוקים בתפקודם" ונמצאים בתת-תפקוד.

אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il