מאמרים - מהי חברת יוניסקס ומהן חסרונותיה? הדפסה מאתר מאמרים

מהי חברת יוניסקס ומהן חסרונותיה?

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]מהי חברת יוניסקס ומהן חסרונותיה? / מאת יואב ברנזון

גברים ונשים בחברה יוניסקסאנו חיים בחברת יוניסקס. חברת יוניסקס היא חברה שלמעשה מטשטשת את ההבדלים בין גברים לנשים ומנסה ליצור במקומם זן של אנשים שאין כל ייחוד או הבדל ביניהם.בחברה המערבית אסור לדבר על הבדלים בין נשים לגברים, אסור להגביל נשים או גברים לתפקידיהם הקלאסיים, אסור להצביע על ייחודיות שאופיינית לנשים או לגברים אלא חייבים לדבר בלשון שווה ואחידה לגברים ולנשים, כאילו הם אותו הדבר.יחסים אחידיםתרבות היוניסקס גורמת למצב בו אנשים שחקו את תפקידיהם הייחודיים והברורים. הדבר בא לידי ביטוי במערכות יחסים הרוסות שבה נשים וגברים מחליפים ביניהם את התפקידים המסורתיים (האישה דומיננטית ושולטת ואילו הגבר הוא פאסיבי, מבולבל וחסר אונים) ובהתרסקות הסמכות ההורית בכך שהורים וילדים מחליפים ביניהם תפקידים (ההורים מנסים להיות חברים של הילדים ואילו הילדים הם השולטים והקובעים בבית).חברת יוניסקס מעודדת יחסים אחידים במקום יחסים המבוססים על ייחודיות, הבדל, היררכיה, תפקיד, אוטנטיות ופער. למשל, ההבדל התהומי שקיים בין נשים לגברים הוא המפתח לאטרקציה ביניהם, וכשמטשטשים את ההבדל הזה מאבדים למעשה את כל אפקט המשיכה בין המינים, יוצרים מערכות יחסים שחוקות, מרוקנות, חסרות ריגוש וטכניות.יחסים ייחודייםיחסים ייחודיים מבוססים על שמירת ההבדלים והתפקידים המסורתיים של אנשים. ביחסים ייחודיים לכל אדם יש תפקיד מפורש ומוגדר באופן טבעי: להיות גבר או אישה, להיות אבא או אימא, ילד או ילדה.תפקיד זו כולל בתוכו שורה ארוכה של כללים מפורשים שאותם יש למלא. שמירת הכללים הללו יוצרת מצב של חלוקת תפקידים נכונה בזוגיות ובמשפחה, תפקוד אופטימאלי, תחושת וודאות וביטחון והרגשה של מילוי ומיצוי היעוד האישי.וטיפ לסיום: חברת יוניסקס היא תופעה מלאכותית ושקרית, בדיוק כמו הסוציאליזם, הקומוניזם והקיבוצים, משום שהיא מנסה ליצור אחידות מלאכותית בין אנשים שהם במהותם שונים מאוד אחד מהשני.

אודות הכותב:
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il